Gündem Haberleri

  Mondros da devlet rızasıyla hayat bulmuştu

  ANKARA
  22.08.2009 - 00:23 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MGK bildirisinin milletin kaygılarını daha da derinleştirdiğini belirterek “Bir konunun Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından savunuluyor ve bunun da bir yüksek kurulda konuşuluyor olması da o konuyu milli ve meşru hale getirmeyecektir. Nitekim milletimize esaret dayatan Mondros Mütarekesi’nin de devlet yönetiminin rızası ile hayat bulduğu bilinen en acı gerçeklerden birisidir” dedi.

  Bahçeli, “Milli Güvenlik Kurulu, kendisine görev, yetki ve sorumluluk veren bir kanunla kurulmuş Anayasal kuruluştur. Ancak bu kuruluşun, devletin ve milletin bekasına halel getirecek köklü ve kalıcı tavsiye kararlarını alması ve buna da devlet politikası denilmesi kabul edilemez bir yaklaşımdır” görüşünü dile getirdi.
  Bahçeli, “Bildiride yer alan, hükümet tarafından başlatılan sözde açılım, fırsat ve çözüm denilen yıkım sürecinin ‘devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü pekiştirmek’ olarak tanımlanma çabası yapılanla söylenenin taban tabana zıddıdır. Bu tarihi sapmaya onay verenler ve taşıyanlar kadar sessiz duranlar veya ses çıkmayanlar da ağır ve tarihi vebal altından asla kurtulamayacaklardır“ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı