Gündem Haberleri

  Modacı Hanife Çetiner vefat etti

  Mehmet KURT/İZMİR, (DHA)
  10.01.2011 - 13:30 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ modacı 73 yaşındaki Hanife Çetiner, gece uyurken kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

  HANİFE ÇETİNER'İN HAYATINDAN KARELER

  Resim ve ev ekonomisi öğretmenliğinin ardından 1990’dan bu yana moda dünyasında adını duyuran Hanife Çetiner’in vefatı sevenlerini yasa boğdu. Çetiner, geleneksek motifleri Türk modasına uyarlayarak kendine has tarz yaratmıştı. Hanife Çetiner, uluslararası güzellik yarışmalarına katıla adayların da başvurduğu modacıların başında geliyordu. Anadolu efsanelerini, çizgilerini ve renklerini 67 Türkiye güzeline hazırladığı yaklaşık 134 ’Miss Turkey’ kostümüyle uluslararası podyumlara taşıyan Çetiner uluslararası 13 ödülün de sahibiydi.

  Rıfat Çetiner, eşinin belirgin bir hastalığı olmadığını, hayat arkadaşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Çetiner’in Amerika’da yaşayan kızı Emel Hamilton’a ulaşılmasının ardından cenazenin ne zaman toprağa verileceği belli olacak.

  DOKTOR KORKUSU VARMIŞ

  İzmir Alsancak’taki evinde gece uyurken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden modacı Hanife Çetiner’in son zamanlarda göğsündeki ağrıdan şikayet ettiği ancak korktuğu için doktora gitmediği öğrenildi. Rıfat Çetiner’in eşini cesaretlendirmek için geçen günlerde check-up’a gittiği, ünlü modacı için de yarın için randevu aldığı ortaya çıktı.

  ’ONUR GECESİ’, VEDA GECESİ OLDU

  Geçen yılın sonunda 21 Aralık Salı günü, İzmir’i Sevenler Platformu ile Ege Kültür Platformu Dernekleri ve İzmir Kültür Sanat Derneği, Hanife Çetiner için ’Onur Gecesi’ düzenlemişti. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen gecede, Sema Şimşek ve Uğurhan Akdeniz Ajans mankenleri ünlü modacının kreasyonlarını sergilemişti. Sancar Maruflu’nun öncülüğünde kendisi için böyle bir gece düzenlenmesinden dolayı çok duygulandığını belirten Çetiner, herkese teşekkür etmişti.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı