Gündem Haberleri

  Moda dünyasında büyük transfer

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk modacı Hüseyin Çağlayan, ünlü modacı Jil Sander'in yerine geçiyor

  İNGİLTERE'de sıradışı koleksiyonlarıyla peş peşe ikinci kez ‘‘yılın modacı’’ seçilen Hüseyin Çağlayan'ın İtalya'nın Prada Modaevi'ne transfer olması bekleniyor. Anlaşma sağlanırsa 30 yaşındaki modacı, Alman modacı Jil Sander'in yerine Prada'nın bir numaralı tasarımcısı olacak.

  The Sunday Times Gazetesi, haberi Çağlayan'ın yakın arkadaşlarına dayanarak verdi. Gazeteye göre geçtiğimiz günlerde Prada modaevinin temsilcileri, genç modacıyla görüşmek üzere Londra'ya geldiler. Prada'nın Çağlayan'a Jil Sander'den boşalan yeri teklif ettiği sanılıyor. Prada modaevi, geçtiğimiz aylarda Jil Sander Modaevi'ni satın almıştı. Başlangıçta Jil Sander'in tasarımcı olarak göreve devam edeceği belirtilmiş, ancak daha sonra Alman modacının sürpriz bir şekilde emekliye ayrılacağı açıklanmıştı.

  İngilizler de gururlanıyor

  Bu arada Türk modacının gençlere hitap eden Top Shop mağazası için hazırladığı kreasyonu büyük ilgi gördü. İzlandalı pop sanatçısı Bjork de genç tasarımcının destekçilerinden. Hüseyin Çağlayan, İngilizlerin de gurur kaynağı. Daha önce Fransız modaevlerine tasarımcı ihraç eden İngiltere, bu kez modanın önemli merkezlerinden biri olan İtalya'ya da bir modacı göndermenin gururunu yaşıyor. Daha önce de John Galliano, Christian Dior'a; Stella McCartney, Chloe'ye ve Alekxander McQuen de Givenchy'e transfer olmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı