Gündem Haberleri

  Moda’da baz istasyonu gerginliği

  Ömer ERDEM /İSTANBUL, (DHA)
  27.08.2009 - 14:08 | Son Güncelleme:

  MODALILAR, ilköğretim okulunun hemen yanında kurulan baz istasyonunun kaldırılmasını beklerken, başka bir GSM şirketinin baz istasyonu ile karşılaştı.

  Bir firmaya ait baz istasyonu, mahallelinin tepkilerine rağmen kuruldu. Tepki gösterenlerden biri de İl Genel Meclis Üyesi Aslan Kaya oldu. Aslan Kaya, teknik ekip sorumlusunun şikayetçi olması üzerine polis merkezine götürüldü.

  Mahalle sakinleri, uzun süredir Moda İlköğretim Okulu’nun yakınındaki Hülya Sokak girişinde kurulan baz istasyonun kaldırılması için mücadele veriyordu. Dün sabah yeni bir baz istasyonu şoku yaşadı. Çünkü, gerekli yasal girişimleri yapan bir başka firma ekipleri baz istasyonu kurma çalışması başlattı. Dr. Esat Işık Caddesi, Hülya Sokak girişindeki baz istasyonunun tam karşısına ikinci bir baz istasyonunun kurulmak istenmesi Modalıları sinirlendirdi.

  Mahalle sakinlerinden Ahmet Şerifoğlu, ”Aydınlatma direkleri AYEDAŞ’tan yıllık bin 500 dolar karşılığında reklam panosu olarak kiralamışlar. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsat almışlar. Ancak ruhsatın bugün son günü ve parası ödenmemiş. Kadıköy Belediyesi’nden izin alınmamış. Vatandaşın tepkileri ve eksik evrakla polis nezaretinde baz istasyonu kurmaya gelmişler” diyerek tepkisini dile getirdi.

  Tepkilere rağmen istasyonu kurma çalışmaları devam ederken olay yerine gelen ve kendisi de Modalı olan İl Genel Meclis Üyesi Aslan Kaya ekibin sorumlusunun yanına giderek,”Senin evin yanında baz istasyonu kurdurur musun?” diyerek sert tepki gösterdi. Ortamın gerilmesi ve ekip sorumlusunun şikayetçi olması üzerine Aslan Kaya İskele Polis Merkezi’ne götürüldü. Birbirlerine hakaret ve küfür edildiğini iddia eden taraflar ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldı.

  Gelen tepkiler ve evrakların eksik olduğunun anlaşılması üzerine çalışmalara ara verildi. Bir mahalle sakini ”Yüzlerce çocuğun eğitim gördüğü okulun dibinde baz istasyonu kaldırmak için mücadele verirken, ikinci bir baz istasyonu kuruluyor. Bile bile çocuklarımızı kanser edecekler. Görevliler, gerekli yasal izinlerinin olduğunu söylüyor. Bu izni kim hangi cüretle veriyor anlamış değilim. Tepkilerimizden korktukları için polis nezaretinde geliyorlar” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı