Gündem Haberleri

  Mobilya ve beyaz eşya mağazasında yangın

  Eyüp KELEBEK- Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  26.05.2008 - 14:50 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de 2 katlı beyaz eşya ve mobilya satan mağazada yangın çıktı. 7’şer katlı 2 apartmanın arasında kalan mağazadaki yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri güç anlar yaşadı. Yan apartmanda oturan bir kadın, itfaiyecilere “Ben elinizdeki hortumla bahçe suluyorum. Bahçe sular gibi, çiçek sular gibi yangını söndürmeye çalışıyorsunuz” diye tepki gösterdi

  Sakarya Caddesi’nde PTT binasının bitişiğindeki 43 yaşındaki Ramazan Karagöz’e ait ‘Karagözler Mağazalar Zinciri’ adlı beyaz eşya ve mobilya satan işyerinde bugün saat 11.30 sıralarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangını söndürmeye çalışan mağaza çalışanlarından 36 yaşındaki Fatma Çiftçi dumandan etkinlendi. İhbar üzerine olay yerine giden polisler mağaza içerisindeki Fatma Çiftçi’yi dışarıya çıkardı. Çiftçi, çağırılan 112 ambulansıyla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edilidi.

  Polisler, 2 katlı mağazanın bitişindeki 7’şer katlı PTT Lojmanları ile Bülent Bey Apartmanı’nda oturan vatandaşları tahliye etti. Bu iki binanın yanındaki apartmanlarda oturanlar ise balkon ve pencerelerinden yangın söndürme çalışmalarını izledi. Yangın söndürme çalışmalarına çeşitli kamu kuruluşlarının itfaiye ekipleri de katıldı.

  YAN BİNADAKİ KADININ TEPKİSİ

  Yangının meydana geldiği mağazanın iki bina yanındaki apartmanın 3’üncü katında oturan bir kadın itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. İtfaiye ekiplerinin mağazanın ön tarafında yangına müdahalede bulunduklarını oysa mağazanın arka tarafında alevlerin olduğunu söyleyen kadın bağırarak “Yazıklar olsun size. Bir buçuk- iki saattir yangını söndüremediniz. 2 saattir arka taraftan yangına müdahalede bulunun diyorum. Ben elinizdeki hortumla bahçe suluyorum. Bahçe sular gibi, çiçek sular gibi yangını söndürmeye çalışıyorsunuz. Yangın böyle mi söndürülür? Verdiğimiz vergilere yazık” dedi.

  KAFESTEKİ KUŞUNU DA ÇIKARDI

  PTT Lojmanlarının ikinci katında oturan Atatürk İlköğretim Okulu 4-C sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki Tugay Girgiç, ‘Maviş’ adlı muhabbet kuşunu dumandan etkilenmemesi için kafesiyle birlikte dışarı çıkarttı.

  İtfaiye ekiplerinin çalışmalarına vatandaşlarda yardımcı oldu. Bazı vatandaşlar itfaiye görevlilerinden aldığı balyozla mağazanın çatı kısmındaki duvarı delerek alevlerin dışarı çıkmasını sağladı.

  Yangın çok sayıda itfaiye ekibinin çabaları sonucunda yaklaşık iki buçuk saat sonra kontrol altına alındı. Olayda 2 katlı mağazadaki beyaz eşya ve mobilyaların büyük bir bölümü kullanılamaz hale geldi. Mağaza yetkilileri zararlarının çok büyük olduğunu, zarar tesbit çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı