Gündem Haberleri

  ‘Mobil Türkan’ yine yakalandı

  Ramazan EĞRİ/İSTANBUL, (DHA)
  10.02.2006 - 11:41 | Son Güncelleme:

  İstanbul Maltepe'de polis, fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine D-100 karayolu üzerinde bir minibüsü durdurarak arama yaptı. Polislerin karşısına yine araçta fuhuş yaptırmasıyla tanınan ‘Mobil Türkan’ lakaplı 46 yaşındaki Türkan Kaya çıktı. Kaya’nın, 2 çalışanı ve müşterisi ile yakalandığı minibüsünü lüks bir şekilde donattığı, LCD ekran televizyon ve CD player da koyduğu dikkat çekti.

  Adını ilk kez, satın aldığı otobüsü bölmelere ayırarak seks otobüsüne çevirmesiyle duyuran Türkan Kaya, bu sefer de minibüste iki çalışanı ve bir müşteri ile suçüstü yakalandı. Bir ihbarı değerlendiren Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri 34 UA 9147 plakalı Hyundai marka minibüsü D-100 karayolu üzerinde takibe aldı. /images/100/0x0/55eb057ff018fbb8f8a5da85Polis ekipleri, D-100 Karayolu Maltepe Gülsuyu köprü yakınında minibüsü durdurarak baskın yaptı. Minibüsün kapısının açılmasıyla birlikte içindeki 4 kişiyi gören polis ekipleri şaşırdı.

  Polislerin karşısına; daha önce satınaldığı lüks otobüste Kadıköy-Tuzla arasında fuhuş yaptırırken yakalanan tanıdık bir yüz olan Türkan Kaya çıktı.

  ‘Mobil Türkan’ lakaplı Türkan Kaya, fuhuş yaptığı belirlenen 23 yaşındaki Seval Pelit ve araç şoförü 26 yaşındaki Kenan Sarıçam ile birlikte bir müşteri minibüsten indirildi. Neye uğradıklarını şaşıran 4 kişi, yüzlerini gizlemeye çalışırken basın mensuplarının sorularına da cevap veremedi.

  Minibüsün içinin çok lüks olduğu gözlendi. Minibüste, LCD ekran televizyon, CD player, çok sayıda VCD’ler bulunması polisleri de şaşırttı. Araçta, peçeteler, prezervatif ve sopa gibi çeşitli malzemeler de bulundu..

  Öte yandan Türkan Kaya’nın aracın arka koltuklarını perde ile ayırdığı ve koltukları yatak haline getirildiği de gözlendi.

  Fuhuş yaptırdığı iddia edilen Türkan Kaya, fuhuş yaptığı ileri sürülen Seval Pelit ve hırsızlıktan sabıkalı araç şoförü Kenan Sarıçam önce Cumhuriyet Polis Merkezi’ne götürüldü.

  Zanlıların üzerinden 275 YTL çıktı. Buradaki işlemlerinin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen 3 zanlı sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından tekrar polis merkezine getirildi. Öte yandan İ.E.’nin de ifadesi alındı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı