Gündem Haberleri

  MOBESE kameraları önünde uyuşturucu teslimi

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  13.05.2010 - 14:02 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da son bir haftada düzenlenen 3 ayrı operasyonda Diyarbakır'dan getirilerek sokak satıcılarına teslim edilmek istenen 379 kilogram esrar ele geçirildi.

  Gözaltına alınan 12 kişiden 9'u tutuklanırken 3'ü de bugün adliyeye sevk edildi. Son operasyonda zanlılar, uyuşturucuyu MOBESE kameraları önünde teslim etmeye kalkınca, saniye saniye görüntülendi.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3-7 ve 9 Mayıs 2010 tarihlerinde 3 ayrı uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdi. İşte polisin 3 gün üst üste gerçekleştirdiği operasyonlar:
  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından 3 Mayıs 2010 günü harekete geçti. Diyarbakır'dan gelen trenle yolculuk yapan bir grup şüpheli, Pendik Tren İstasyonu'nda indi. Düzenlenen operasyonda Nurettin A., Serdar Ç., Rıfat A., Mehmet K., Cengiz O. ve bir çocuk gözaltına alındı. Yapılan aramada sokak satıcılarına dağıtılmak üzere getirilmiş olan 13 kilogram esrar ele geçirildi.

  Zanlıların arasında bulunan Akgül ve Güney Müzik şirketlerinin eski sahibi şimdi ise bir müzik şirketinde çalışan Nurettin A.'nın terör amaçlı yardım yataklıktan, uyuşturucu bulundurmaktan kaydı olduğu ortaya çıktı. Serdar Ç.'nin uyuşturucu kaçakçılığı suçundan, cinayetten, hırsızlıktan, sahtecilikten arandığı ve benzeri suçlardan kaydı olduğu belirtildi. Rıfat A. ve Mehmet K.'nın da kaçakçılıktan hırsızlığa kadar birçok suçtan kaydı olduğu anlaşıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 zanlı tutuklandı.

  İkinci operasyon ise 7 Mayıs 2010'da gerçekleştirildi. 2 ay süren bir projeli çalışmanın ardından Avcılar ve Fatih'te tespit edilen yerlere düzenlenen operasyonda Kutbettin İ., Mehmet N. ve Burhan Ö., gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramada ise Diyarbakır'dan önce İzmir'e ardından İstanbul'a getirilerek piyasaya sürülmek istenen 9 kilogram esrar ele geçirildi. Tutuklanan 3 zanlı cezaevine konuldu.

  Son operasyon ise 9 Mayıs 2010'da yapıldı. Narkotik polisi, 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçti. Diyarbakır'dan gelen bir minibüs İstanbul'da takibe alındı. Minibüs, Bayrampaşa'da otogar yolunda bir otomobilin arkasında durdu. Otomobilden inen kişiler minübüstekilerle konuştuktan sonra araçları değişti. Müşteri olduğu belirlenen zanlılar uyuşturucu madde dolu minibüsle kaçmak isterken, polis tarafından durduruldu. Operasyonda otomobil ve minibüste bulunan Gültekin Ç., Mehmet İsa D., ve Aslan A., gözaltına alındı. Minibüste yapılan aramada çuvallar içine saklanmış 357 kilogram esrar bulundu.
  Uyuşturucuları, farketmedikleri MOBESE kameralarının önünde teslim eden 3 zanlı, emniyetteki işlemleri tamamladıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın Beşiktaş'taki adliyesine sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı