GeriGündem MNG Kargo: Hedefimiz liderlik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MNG Kargo: Hedefimiz liderlik

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, sektörde yüzde 20'lik pazar payına sahip olduklarını belirterek, “Hedefimiz pazarda lider olmak” dedi.

Kut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektör ve şirketleri hakkında bilgi verdi.

Kut, filolarını her geçen gün güçlendirdiklerini vurgulayarak, bu yıl filoya 100 araç eklediklerini, 60 aracı da yenilediklerini ifade etti.

Kuruluşlarının üzerinden 5 yıl geçtiğini anlatan Kut, “6 bin 200 çalışan, 600 şube, toplamda 2 bin araçlık filo ve 8 uçak ile bin 150 yerleşim biriminde, günde 250 bin insana hizmet vermekteyiz. Ayrıca yurt içi hizmetlerine ek olarak, networkler sayesinde tüm doküman ve paketleri 220 ülkeye hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde taşıyoruz” dedi.

Kut, sektörde önemli bir konuma sahip olduklarını belirterek, bu senenin sonunda pazar payı olarak sektörde 2'nci sırayı alacaklarını savundu. Şu anda yüzde 20 oranında pazar payları bulunduğunu bildiren Kut, pazarda lider olmayı hedeflediklerini ve bu hedefe götürecek yeni sistemler, stratejiler geliştirdiklerini söyledi.
Kut, 220 ülkeye hizmet götürdüklerini belirterek, şunları söyledi:

“İhtiyaçlara göre yeni şube çalışmaları, bu yönlü organizasyonlar oluyor. Şuanda 220 ülkenin hizmetini 2009 yılında daha ekonomik, daha hızlı ve daha doğru vermek için çalışmalarımız devam ediyor. İşte bu dünya şirketi olma hedefimizin bir parçası. En önemli yeniliklerimizden bir tanesi bu olabilir yakın gelecekte. Amacımız bu ülkelere daha etkin bir şekilde ulaşmak.”

Kut, “daha iyi nasıl hizmet verebiliriz” bilinciyle çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurgulayarak, bu kapsamda yeni stratejiler geliştirmeyi planladıklarını kaydetti.
Kut, şöyle devam etti:
“Ekonomik ve sosyal hayat değişiyor, değişen bu hayatın ihtiyaçlarını ulaşımda karşılayabilmek için biz kendimizi yenilemeliyiz. İşte bu kategoride çok daha verimli çalışmak, daha hızlı iş yapmak, daha güvenli iş yapmak ve daha müşteri odaklı olmak gibi temel amaçlarımız var. Bu amaçlar için projelerimiz var. Dünyada gelişmiş ülkelerde uygulanan örnekler var. Biz o örneklerin hepsini bu ülkede gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle