Gündem Haberleri

  Mladiç'in Sırplarla görüşmedi

  (a.a.)
  24.02.2006 - 00:09 | Son Güncelleme:

  Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Bosnalı Sırp General Ratko Mladiç'in teslim olmak için Sırp makamlarıyla görüşmeler yaptığı yolundaki haberin doğru olmadığını, Mladiç'in Lahey'deki mahkemeye teslim olmak amacıyla yakın çevresiyle görüşmekte olduğunu bildirdi.

  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Dirk Jan Vermeij, bu yöndeki haberlerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını ve bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu belirtti. Sözcü, Dışişleri Bakanı Ben Bot'un parlamentoda yaptığı açıklamada, Mladiç'in hasta olduğunu ve teslim olmak için yakın çevresiyle görüştüğünü anlattığını kaydetti.

  Sözcüye göre, Bot, Hollanda meclisindeki açıklamasında, Sırp makamlarıyla temasları sırasında Mladiç'in hasta olduğunu öğrendiğini, ancak Sırpların Mladiç'in nerede olduğunu bilmediklerini anlattı.

  Hollanda'nın ANP ajansının haberine göre, Hollanda Dışişleri Bakanı Ben Bot, Hollanda parlamentosunda yaptığı açıklamada, bu hafta Belgrad'a yaptığı ziyaret sırasında Sırp muhataplarının kendisine, Mladiç'le görüşmelerin sürdüğünü söylediklerini aktardığını belirtmiş, bu haber daha sonra yalanlanmıştı.

  Lahey'de eski Yugoslavya için kurulan BM savaş suçları mahkemesinin başsavcısı Carla del Ponte, dün, Bosna savaşı sırasında 8 bin Boşnak erkeğinin öldürüldüğü Srebreniça katliamı emrini vermekle suçlanan General Ratko Mladiç'in yakalandığı haberlerini kesin dille yalanlamıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı