Gündem Haberleri

  MİT’çilerin tutuklanmasına ititiraz edilecek

  Tevfik AKAN/ERZURUM, (DHA)
  09.12.2009 - 18:19 | Son Güncelleme:

  MİLLİ İstihbarat Teşkilatı Erzincan Bölge Müdürü Ş.D. ile 2 personelin tutuklanmasına avukatları Sadullah Kara itiraz edeceklerini söyledi.

  Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, 4 Aralık günü Erzincan’a giderek MİT Bölge Müdürü Ş.D. ile MİT görevlileri S.B.İ. ve K.Ü.’yü gözaltına aldı. Erzincan’dan 7 Aralık günü Erzurum’a getirilen MİT mensupları yaklaşık 8 saat sorgulandıktan sonra çıkarıldıkları nöbetçi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

  MİT Erzincan Bölge Müdürü Ş.D. ile MİT mensupları S.B.İ. ve K.Ü.’nün avukatı Sadullah Kara, tutuklama kararına itiraz için hazırlıt yaptüıklarını söyledi. Avukat Kara, “MİT mensupları Başbakan izni olmadan gözaltına alınmıştır. Bu durum 2037 sayılı MİT Yasası’nın 26’ncı maddesine aykırıdır. Savcıya ve mahkemeye bu durumu bildirdik. Ancak savcı CMK’nın 251’inci maddesine göre kendisinin özel yetkili olduğunu söyledi. Aynı mahkemenin yüksek heyetine müvekkillerin tahliyesi için talepte bulunacağız” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı