Gündem Haberleri

  MİT’çiler tutuklandı

  Recep DEMİRCİ / DHA
  08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal´ın talimatıyla 4 Aralık cuma günü gözaltına alınan Erzincan MİT Başkanı Ş.D. ile 2 MİT görevlisi dün tutuklandı.

  Erzincan Baraj Gölü´nde 27 Ekim’de bulunan mühimmata yönelik soruşturma kapsamında, Erzincan´a gelen Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal, geçen cuma günü MİT binasında, polis eşliğinde arama yaparak, MİT Başkanı Ş.D. ile 2 MİT görevlisinin gözaltına alınması talimatı vermişti. İfadeleri için ek süre alınan MİT mensupları dün saat 10.30´da Emniyet Müdürlüğü´nden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri eşliğinde, Sağlık kontrolünden geçirilen MİT mensupları Ş.D. görüntü alan basın mensuplarından saklanmadı. Ancak diğer 2 MİT mensubu, montların kapüşonları ile başlarını örtüp, yüzlerini sakladı. MİT Başkanı ve iki görevli, öğle saatlerinde Erzurum´a getirildi. Adliyeye garajdan giren 3 MİT mensubu için güvenlik önlemleri alındı. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen 3 MİT mensubu, tutuklandı.

  MİT yalanladı

  Bu arada MİT Müsteşarlığı, Erzincan’da devam eden soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamada “İlgili personelimizin MİT Müsteşarı ve Başbakan’ın bilgisi ve onayı ile gözaltına alındığına dair yayınlar gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı