Gündem Haberleri

  Mısır'dan Sina’ya hava operasyonu: 20 ölü

  Hürriyet Planet
  08.08.2012 - 12:55 | Son Güncelleme:

  İsrail-Mısır sınırında bulunan polis karakoluna Pazar günü düzenlenen ve 13 Mısırlı polisin ölmesine, yedisinin de yaralanmasına neden olan saldırıya cevap olarak Kahire, Sina’da hava saldırıları başlattı.

  Mısır'ın resmi yayın organı El Ahram'ın bildirdiğine göre, Gazze sınırındaki operasyonda şu ana kadar 20 kişi öldürüldü.

  Hafta sonu Mısır-İsrail sınırında meydana gelen olayın İslamcı militanlar tarafından gerçekleştirildiği öne sürülmüştü. Müslüman Kardeşler ve Hamas ise saldırıyla ilgili olarak İsrail'i suçlamıştı.

  Önce iki zırhlı aracı kaçırıp karakola saldıran militanlar, daha sonra sınırdan araçlarla İsrail'e girmiş, burada araçlardan biri kendi kendine patlarken, İsrail helikopteri tarafından açılan ateş sonucu diğer araç da durdurulmuştu.

  Dün akşam saatlerinde, Mısır emniyet güçlerinin ve askerlerin, El Ariş kentinde ve birçok komşu köyde konuşlandığı, Refah ve Şeyh Zuveyd kentlerinin sınır yollarına güvenlik barikatları kurduğu duyurulmuştu.

  Emniyet Müdürlüğü’nün, başlatılan operasyonlar kapsamında, 2005 yılında Sina'da meydana gelen patlamalardan sonra yaşananların tekrarlanmaması için doğrudan çatışma ortamına girmemeyi planladığı söyleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı