Gündem Haberleri

  Mısır Savaş gemileri Marmaris'te

  Ali GÜNDOĞAN/ MARMARİS(Muğla), (DHA)
  16.11.2009 - 17:37 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde bulunan Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'na, Mısır Deniz Donanması'na ait 5 savaş gemisi 16-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘Türkiye-Mısır Dostluk Denizi' tatbikatı için demir attı.

  ‘Dostluk Denizi-2009 Tatbikatı’na, Türkiye’den 2 firkateyn, 2 hücumbot, 1'er denizaltı, korvet, hedef çekici gemi, 2 karakol botu bir SAT görev timinin, Mısır Arap Cumhuriyeti Donanması'ndan da 2 firkateyn, 2 hücumbot, bir yardımcı sınıf gemi ve 1 SAT görev timinin katılacağı belirtildi. Tatbikat için, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit ve Mısır Arap Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mareşal Hüseyin Tantavi'nin de Marmaris'e gelecekleri belirtildi.

  Mısır Deniz Donanması Komutanı Tümamiral Mohamed Mydy Elsamce Redu, Tuğamiraller Gemil Mahamed İbrahim Aly ve Ashraf İbrahim Atav ili birlikte, Marmaris Kaymakamı Serdar Polat'ı makamında ziyaret etti. Marmaris Kaymakamı Polat, “İki ülke arasında ki dostlukların pekişmesi hem ticari hem de insanlar arasında ki diologları artıracaktır” dedi.

  Marmaris'e ilk defa geldiğini anlatan Mısır Deniz Donanması Komutanı Tümamiral Mohamed Mydy Elsamce Redu, “İlçenizin çok güzel. Ziyaret ettiğim ülkelerde mutlaka Marmaris'ten bahsedeceğim” dedi. Ziyaret sonunda Kaymakam Polat, üzerinde Marmaris amblemli kahve fincanı takımı hediye etti. Mısır Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Redu da Kaymakam Polat'a, üzerinde elle yapılmış firavun resmi bulunan papürüs verdi.

  Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'nda demirli bulunacak Mısır Deniz Kuvvetleri'ne ait 5 savaş gemisinde görevli yaklaşık 4 bin asker Marmaris'e indi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı