Gündem Haberleri

  Mısır İçişleri Bakanı'na bombalı saldırı

  Hürriyet Planet
  05.09.2013 - 12:03 | Son Güncelleme:

  Mısır'da İçişleri Bakanı'nın konutu yakınlarında bir patlama meydana geldi. Mısır resmi yayın organları Bakan'a bir suikast düzenlendiğini ancak girişimin başarısız olduğunu duyurdu.

  El Ahram gazetesi internet sitesinde Bakan Muhammed İbrahim'in bir suikast girişiminden sağ kurtulduğu bildirildi. Saldırı, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi.

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

  Bir güvenlik yetkilisi suikast girişimi sırasında polisin iki saldırganı öldürdüğünü öne sürdü. Resmi haber ajansı MENA ise İçişleri Bakanlığı'ndan bir kaynağın henüz tespit edilemeyen sayıda sivilin yayınlandığı ve çevredeki dükkanların patlamada hasar gördüğü yönündeki sözlerini aktardı.

  Reuters'a konuşan kaynaklar ise başkent Kahire'nin Nasır City bölgesinde yaşanan patlamada dört kişinin yaralandığını söyledi.

  Kahire emniyetinin başındaki isim olan Usama el Saghir'in El Ahram gazetesinde yer alan ifadelerine göre İçişleri Bakanı'na yönelik saldırıda kullanılan aracın sürücüsü de öldü.

  "DEMİR YUMRUK"
  Muhammed İbrahim'e yönelik saldırının ardından Mısır'da iktidarı elinde bulunduran kabineden bir açıklama yapılarak "Teörizme, demir yumrukla karşılık verileceği" ifade edildi.

  MÜSLÜMAN KARDEŞLER'DEN KINAMA
  Müslüman Kardeşler'in üst düzey isimlerinden Amr Darrag da Muhammed İbrahim'e yapılan saldırıyı kınadı. Darrag açıklamasında "İçişleri Bakanı'nı açıkça hedef alan saldırı son derece üzücüdür. İttifakımız bu olayı şiddetle kınamaktadır" ifadelerine yer verdi. Oysa Muhammed İbrahim, Muhammed Mursi destekçisi olan göstericilerin şiddetli biçimde bastırılmasına yardımcı olmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı