Gündem Haberleri

  Mısır’da karakola saldırı

  Hürriyet Haber
  06.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İsrail-Mısır sınırında Mısır karakoluna saldırıda 13 Mısırlı polis öldü, 7'si yaralandı. Saldırgan militanlar daha sonra araçlarla İsrail'e girdiler, burada öldürüldüler.

  Mısır-İsrail sınırındaki bir karakola saldırı düzenlendi. İslamcı militanlara tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen saldırıda, 13 polis öldü, 7 polis yaralandı.
  Önce silahlı 2 aracı kaçırıp karakola saldıran militanlar, saldırıdan sonra sınırdan araçlarla İsrail'e girdi. Araçlardan biri kendi kendine patlarken, İsrail helikopteri tarafından açılan ateş sonucu diğer araç da durduruldu.  

   

  Hamas'tan açıklama

   

  Hamas sözcüsü Muşir El Mısri,  Mısır'ın sınır birliklerine yönelik saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada,  “Saldırı ile Mısır ve Gazze'nin arası açılmak isteniyor” dedi. “Sina'nın güvenliği bizim güvenliğimizdir, Sina Mısır'ındır aksini  düşünen yanılır” diyen Mısri, saldırıların kabul edilmez ve acımasızca olduğunu  söyledi.
         

  İsrail Savunma Bakanı'ndan saldırı yorumu

   

  İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak,  silahlı bir grup tarafından Mısır sınır birliklerine yönelik saldırının ardından  Mısır'dan Sina'daki güvenliği artırmasını istedi.

  Ehud Barak'ın İsrail basınına yansıyan açıklamasında, “Sınırda  gerçekleşen saldırı Mısır'ın Sina'daki güvenliği artırması gerektiğini gözler  önüne sermiştir” dediği ve Mısır'ın bölgedeki güvenliği artırmasını istediği  öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı