Gündem Haberleri

  Mirasını oğluna bırakınca kızları mahkemeye başvurdu

  Taner YENER-Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
  09.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adanalı İşadamı Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu, trilyonluk mirasını oğlu Mustafa Şalgamcıoğlu’na bırakınca, kızları Huriye ve Fatma Şalgamcıoğlu tarafından dava edildi. Kızları, babalarını "kendilerini kız oldukları için" mirastan mahrum bırakmakla suçladılar.

  Adanalı Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu, 12 Eylül 2004’te Emirgan’daki 5 katlı yalıda vefat etti. Şalgamcıoğlu’nun kızları Fatma ve Huriye Şalgamcıoğlu, kardeşleri Şalteks Salgamcıoğlu Tekstil ve Ticaret Sanayi AŞ’nin patronu, Aksaray’daki 120 yataklı Flamingo Oteli’nin sahibi Mustafa Şalgamcıoğlu hakkında tapu iptali ve tenkis davaları açtı. Fatma ve Huriye Şalgamcıoğlu, açtıkları davalarda, ölen babaları ile erkek kardeşleri Mustafa’yı, danışıklı yollardan kendilerini değeri onlarca trilyon lirayı bulduğunu ileri sürdükleri mirasından mahrum bırakmakla suçladı.

  Davacı kız kardeşler, babalarının 5 katlı yalı dışında, Zeytinburnu Maltepe Mahallesi’ndeki yüzlerce metrekarelik arsa ile Adana Döşeme Mahallesi’ndeki oteli de danışıklı yollardan erkek kardeşleri Mustafa’ya devrettiğini ileri sürdü.

  Ablaları tarafından miras kaçırmakla suçlanan Mustafa Şalgamcıoğlu, "Ben, babamın hem iş arkadaşı hem de ortağıydım. Kendisi 1974 yılında emekli oldu. Bu süre içinde kendisine ben baktım. Onun uzun yıllar kahrını çektim" diye konuştu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı