Gündem Haberleri

  Miras cinayetine ömürboyu hapis istendi

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  14.05.2008 - 13:41 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de babalarından miras kalan arazi için tartıştığı kız kardeşi Meral Huriye Alacalı'yı tabancayla öldüren ağabey İ.A. hakkında, ömürboyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olaydan iki yıl sonra Sakarya'da yakalanan ve susma hakkını kullanan İ.A., ilk savunmasını önümüzdeki günlerde hakim karşısında yapacak.

  İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'ne bağlı Yekli Beldesi'nde 2006 yılında meydana gelen olayda iki kardeş arasındaki miras kavgası ölümle sonuçlanmıştı. Ölen babalarından kalan araziyi satma ve takas konusunda anlaşamayan iki kardeşten 41 yaşındaki ağabey İ.A. tekliflerini kabul etmediği gerekçesiyle kızkardeşi 32 yaşındaki Meral Huriye Alacalı'yı tartışma sırasında tabancayla vurarak öldürdü. Meral Huriye Alacalı toprağa verilirken, ağabey İ.A. ise kayıplara karıştı. Kardeş katili olmakla suçlanan ağabey İ.A., iki yıl aradan sonra Sakarya'da yol kontrolü yapan polisler tarafından yakalandı. Sakarya'da bir süre cezaevinde tutulduktan sonra İzmir'e gönderilebilen İ.A. savcıya ve nöbetçi mahkemede hakime ifade vermeyip, susma hakkını kullandı.

  Olayla ilgili olarak soruşturmayı tamamlayan savcı, sanık İ.A. hakkında, ‘kasten adam öldürmek ve 6136 sayılı Kanununa muhalefet’ suçlarından dava açtı. Savcısı iddianamede, sanığın susma hakkını kullandığını, ancak elde suçu işlediğine dair yeterli delil bulunduğunu, tanık olduğunu belirtertti. Ömürboyu hapisle cazalandırılmasını talep etti. Davaya henüz başlanmadı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı