Gündem Haberleri

  Miranda Kerr, Türkiye'ye gelmekten vazgeçti

  Özgür ÖZTÜRK/ANTALYA (DHA)
  06.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da yarın yapılacak olan Dosso Dossi Fashion Show defilesinde podyuma çıkacak olan dünyaca ünlü top model Miranda Kerr, olaylar nedeniyle Türkiye’ye gelmekten vazgeçti.

  Gezi Parkı olayları nedeniyle Türkiye’ye gelmekten vazgeçen dünyaca ünlü top model Miranda Kerr, uçağa binmesine iki saat kala gelmeyeceğini bildirdi, 9 Ocak 2014’te düzenlenecek etkinliğe katılacağını söyledi.

  Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show’un yapılacağı Antalya Expo Center’da konuya ilişkin basın açıklaması yapan Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, "Organizasyonun maalesef İstanbul’da yaşanan protestolara denk gelmiş olması bizler için de büyük talihsizlik. Tabi biz her şeye rağmen yıllardır servis verdiğimiz bu müşterilerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Müşterilerimizden çok ciddi fire vermedik. Ama maalesef Miranda Kerr, Amerika’dan dün akşam gelemeyeceğini belirtti" dedi.

  "GÜZEL MİRANDA ARAMIZDA OLMAYACAK"

  Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın vatandaşlarına ’Türkiye’de seyahat edenler, bu ülkede yaşayanlar olası şiddet olaylarına karşı tetikte olmalıdır’ yönünde açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Hikmet Eraslan, bu yöndeki beyanların Miranda Kerr’i kaygılandırıp gelmemesine sebep olduğunu aktardı. Aynı motivasyonla organizasyona devam edeceklerini anlatan Eraslan, "Sadece bizim güzel Miranda’mız aramızda olmayacak. Onun dışında gayet başarılı bir organizasyonu planlıyoruz" dedi.

  Ünlü top model Miranda Kerr’in Türkiye’ye gelmeyeceğini dün akşam saatlerinde bizzat kendilerine bildirdiğini vurgulayan Hikmet Eraslan, "Türkiye saati ile 24.00’da uçağa binmesi gerekirken 22.00’da bize bildirince ajanslarla görüşüp ikna etmeye gayret göstersek de maalesef ’tablonun çok hoş olmadığını, bu dönemde değil de ocak organizasyonuna katılmak için gelebileceğini’ beyan edince biz de çok zorlamadık" şeklinde konuştu.

  RİSKLİ VE ÜRKÜTÜCÜ BULUYORLAR

  Miranda Kerr’in Türkiye’de gelişen tablodan çok kaygılı olduğunu, olayların yurtdışındaki yansımalarının hoş olmadığını kaydeden Hikmet Eraslan, "Tabi böyle olunca bir Tahrir’i, Mısır’daki olayı göz önüne getirdiğimizde gerçekten riskli ve ürkütücü buluyorlar. Biz müşterilerimizi getirirken de aynı kaygıyı yaşadık. Ama şükürler olsun yıllardır biz güven tazelemiştik ki onları getirebildik" dedi.

  BİR SONRAKİNE GELECEK

  Ünlü top model Miranda Kerr ile imzaladıkları anlaşmayı yenileyerek, 9 Ocak 2014’te yapılacak 17’nci Dosso Dossi Fashion Show’a katılması yönünde anlaştıklarını vurgulayan Hikmet Eraslan, şöyle devam etti:

  "Miranda Kerr ile tabii ki anlaşmamız var. Biz kalkıp da bunu mahkemeye verme düşüncesinde değiliz. Ama biz bir sonraki organizasyonda beraber olacaksak, böyle bir hassasiyet ve korku varsa üzerine gitmemiz yanlış olur. Şu anda sözleşmemizi yeniliyoruz. Bir sonraki 9 Ocak 2014’teki organizasyonumuza gelmesini bekliyoruz."

  TWİTTER’DAN DUYURMUŞTU

  Antalya’ya geleceği haberini Twitter’dan duyuran Kerr, Türkçe "Merhaba Türkiye" diye başlayan mesajıyla 6 Haziran’da Dosso Dossi Fashion Show’da olacağını bildirmişti. Avustralyalı 30 yaşındaki top model, ardından başlayan Gezi Parkı direnişine de Twitter’dan destek vermişti.

  GEZİ PARKI PROTESTOLARINA DÜNYA STARLARINDAN DESTEK


  Miranda Kerr, Türkiyeye gelmekten vazgeçti
  Kerr, Gezi direnişine Twitter'dan destek vemişti.
    

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı