Gündem Haberleri

  Minik Zehra'ya tecavüz edip öldüren sapığa 48 yıl hapis

  EĞİRDİR (Isparta), (DHA)
  23.10.2007 - 18:10 | Son Güncelleme:

  ISPARTA'nın Eğirdir İlçesi'nde, 5 ay önce 6 yaşındaki Zehra Solmaz'ı tecavüz edip öldürmek suçundan yargılanan ve olay tarihinde 18 yaşından küçük olan Turan Özkurt, 48 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Eğirdir'de, 6 yaşındaki Zehra Solmaz'ı, tecavüz ettikten sonra öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Turan Özkurt, karar duruşması için Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Özkurt, duruşmada pişman olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti ise olay tarihinde 18 yaşından küçük olmasını da dikkate alarak sanık Özkurt'u ‘cinsel istismar, zorla alıkoymak ve cinayet’ suçlarından toplam 48 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  Eğirdir'de 23 Mayıs 2007'de saat 07.00 sıralarında bakkala kola almaya giden minik Zehra, Turan Özkurt tarafından kandırılıp yakındaki bir apartmanın bodrum katında tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülmüştü. Gözaltına alınan Özkurt, sorgusunda Zehra'yı “Şeker vereceğim” diyerek kandırdıktan sonra tecavüz edip öldürdüğünü ve apartmanın bodrumundaki elma kasalarının üzerine bıraktığını itiraf etmişti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı