Gündem Haberleri

  Minik Mutlu’nun ağlatan dramı

  Cüneyt SÖZ/İSTANBUL
  17.04.2004 - 01:58 | Son Güncelleme:

  11 kişinin hayatını kaybettiği kazada can veren 5 yaşındaki Mutlu Şenyurt’un dramı daha doğarken başladı. Annesi doğumdan 5 gün sonra öldü. Babası onu babaannesi ve dedesine teslim etti. Önceki gün Ordu’ya gitmek için yola çıkan Mutlu ile babaannesi kazada yanarak can verdi.

  AMASYA’nın Merzifon ilçesinde meydana gelen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında yanarak can verenlerden birisi de 5 yaşını yeni dolduran Mutlu Şenyurt. Aynı kazada hayatını kaybeden babaannesi Necla Şenyurt ve yaralı kurtulan dedesi Yunus Şenyurt ile Ordu’ya giden küçük Mutlu, annesini kendisini doğururken kaybetti. 10 Mart 1999’da 8 aylık dünyaya gelen Mutlu’nun annesi Selda doğumdan sonra yoğun bakıma alındı. Mutlu’yu bir kez gören anne Selda Şenyurt 5 gün sonra hayatını kaybetti. İstanbul Güneşli’deki bir fabrikada işçi olarak çalışan baba Hasan Şenyurt, minik oğluna fazla vakit ayıramadığından geçen sene yeniden evlendi. Ancak kısa bir süre sonra ayrıldı. Bundan sonra Mutlu’ya daha çok Ordu’daki babaannesi Necla Şenyurt ile dedesi Yunus Şenyurt baktı. Mutlu, babaannesi ve dedesi ile zaman zaman Ordu’da, zaman zaman da babası Hasan Şenyurt’un evinde kalıyordu.

  Geçtiğimiz ay yine babaannesi ve dedesi ile Ordu’da bulunan Mutlu Şenyurt, Ordu’daki akrabaları ile 5’inci yaş gününü kutladı. Babaannesinin anjiyo olması için doğum gününün hemen ardından İstanbul’a geldiler. Geçtiğimiz günlerde babaanne Necla ve dede Yunus Şenyurt, fındık tarlaları için Ordu’ya gitme kararı aldılar. Önceki gün Esenler Otogarı’ndan oğlu Mutlu ile anne ve babasını Ordu’ya yolcu eden Hasan Şenyurt’un gece gelen telefonla dünyası yıkıldı. Kaza haberi üzerine hemen yola çıkan Hasan Şenyurt, Merzifon Devlet Hastanesi’nde minik oğlunun ve annesinin yanmış cesetleri ile karşılaştı. Talihsiz Mutlu ve babaannesinin cenazeleri toprağa verilmek üzere Ordu’ya götürüldü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı