Gündem Haberleri

  Minik Elif ihmal kurbanı

  DHA
  24.08.2006 - 17:19 | Son Güncelleme:

  Zıpladığı trambolinden düşen 2.5 yaşındaki kız çocuğu, ertesi gün fenalaşıp öldü.

  Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde geçen pazar günü gezmek için gittikleri Açıkhava Tiyatrosu’nun yanında kurulu trambolinde oynarken düşen 2.5 yaşındaki Elif Demirci ihmal kurbanı oldu. Trambolinde zıpladığı sırada dengesini kaybederek düşen, başını ve dizini trambolinin demirlerine çarpan minik Elif, kaldırıldığı Orhangazi Devlet Hastanesi’nde ailesinin “Sadece dizini vurdu’ demesi üzerine taburcu edildi. Bir gün sonra evde fenalaşıp tekrar aynı hastaneye kaldırılan Elif’e bu kez ‘beyin kanaması’ tanısı konulup, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Burada doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen talihsiz çocuk yaşamını yitirdi.

  Orhangazi İlçesi’ne bağlı Muradiye Mahallesi’nde oturan Çiğdem ve Orhan Demirci çifti, geçen pazar günü kızlarını yanlarına alarak gezmek için Açık Hava Tiyatrosu’na gitti. Demirci çifti, tek çocukları Elif’in tiyatronun yanında bulunan ve özel bir şirketin işlettiği tramboline binme isteğini kıramadı. Altı yay olan zeminde zıplayan Elif, dengesini kaybedip düştü. Ailesine, dizini vurduğunu ve çok acıdığını söyleyen Elif,  babası tarafından Orhangazi Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada ailesinin ‘sadece dizini çarptığını’ söylediği Elif'i doktorlar muayene edip, “dizinde şiş var” diyerek taburcu etti.

  ERTESİ GÜN EVDE FENALAŞTI

  Ertesi gün evde oynadığı sırada aniden fenalaşan Elif, annesi tarafından daha önce taburcu edildiği devlet hastanesine tekrar götürüldü. Muayenesi yapılan Elif’e bu kez ‘beyin kanaması’ teşhisi koyan doktorlar, çocuğu acilen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk etti. Burada komaya giren Elif, doktorların tüm müdahalesine rağmen dün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Elif Demirci’nin cenazesi dün Orhanbey Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından, ilçe mezarlığında toprağa verildi. Kızının tabutuna sarılan ve ağıtlar yakan anneyi yakınları güçlükle sakinleştirdi. Trambolinin güvenli olmadığını öne süren aile, işleten şirketten şikayetçi olacağını söyledi

  Elif Demirci’nin ölümüyle ilgili soruşturmaya Orhangazi Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı