Gündem Haberleri

  Minik Ceren, tecavüz edilip boğularak öldürüldü

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  08.07.2007 - 17:37 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, geçen cuma günü kaybolan 5 yaşındaki Ceren tecavüz edildikten sonra kendi pantolonuyla boğularak öldürülmüş haldeki cesedi bulundu. Katil zanlısı olarak amcasının M. Y. gözaltına alındı.

  S. Y.'nin tek çocuğu olan Ceren, geçen cuma günü öğle saatlerinde kayboldu. Anne S. tüm yaptığı aramalara rağmen kızını bulamayınca karakola başvurdu. Yapılan araştırmalarda bazı görgü tanıklarının, “Ceren'i uzun saçlı biri bisikletiyle götürüyordu” iddiaları dikkat çekti. Bazı görgü tanıklarının da anne S.'ye verdiği, “Ceren'i amcasının oğlu M. bisikletiyle götürüyordu” şeklindeki bilgiyle polis dün M. Y.'yi gözaltına aldı. Bugün saat 16.00 sıralarında da 100'üncü Yıl Semti Göçmenevleri Kavşağı'nda boş bir alanda Ceren'in cesedi bulundu. Cumhuriyet Savcılığı'nca yapılan ilk incelemede minik Ceren'in tecavüze uğradığı, kendi pantolonuyla da boğularak öldürüldüğü belirlendi.

  Ceren'in cesedi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Tek çocuğunun tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü haberini alan anne S. Y., geldiği olay yerinde sinir krizi geçirdi. S.Y., “Bu insanlık mı? Yavruma nasıl kıydınız? Onun yerine beni öldürselerdi. Ben kime yavrum canım diyeceğim? O benim tek evladımdı” diyerek gözyaşı döktü. Kızının katilinin biran önce bulunmasını isteyen anne S.Y., “Kızım cuma günü kayboldu. Onu başkasının bisikletinde görenler olmuş. Bisikleti kullanan kişinin akrabamız olduğunu söylediler. Biz kime ne yaptık? Bunu yapan caniyi bulsunlar” diye konuştu.

  EVLATLIK ALINMIŞ

  Tecavüz edilip boğularak öldürülen Ceren'in evlatlık alındığı öğrenildi. Romanya’da demir işçisi olarak çalışan, bir süre önce Türkiye'ye gelip, geri dönmek için gün sayan zanlı M.Y.'nin kollarında çalı dikeni izlerine rastlandı. Gözaltındaki Y., olay yerinin jandarma bölgesinde olması nedeniyle jandarmaya teslim edildi. Bu arada vücudunun alt tarafı çıplak olan Ceren'in cesedinden DNA testi için örnekler alındı. Olayın aydınlanması için M.Y.'den de kan örneği alındı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı