Gündem Haberleri

  Minibüste tecavüz" iddiasına ilişkin davada karar

  A.A
  25.12.2014 - 14:42 | Son Güncelleme:

  Kullandığı minibüste bir kişiye tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan sanığın, “cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi

  Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Şakir Oğuz ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı İlhami Yıldırım, davayla ilgili kararını açıklayacağını belirterek, sanığa son sözünü sordu. Sanık Oğuz, suçsuz olduğunu savunarak, beraatini talep etti.

  Mahkeme heyeti, sanığı, mağdur B.E'nin beden veya ruh sağlığını bozacak şekilde “cinsel saldırı” suçunu işlemesinden dolayı 10 yıl, "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan da 5 yıl olmak üzere toplam 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  İDDİANAMEDEN

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Şirinevler'de 7 Temmuz 2013'te, mağdur B.E'nin evine gitmek için minibüse bindiği, yol parasını verdiği ancak şoför sanık Oğuz'un bu parayı almadığı ve mağdurun araçtan inmesine de izin vermediği anlatılıyordu. Minibüsü durduran sanığın, eline tornavida alarak B.E'ye tecavüz ettiği kaydedilen iddianamede, sanığın “nitelikli cinsel saldırı” ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 39 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı