Gündem Haberleri

  Minibüste oral sekse 6 yıl 8 ay hapis

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  29.08.2006 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Adana’da 14 yaşındaki F.A.P. adlı kız ile minibüs içinde oral seks yaparak ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçunu işlediği öne sürülen araç şoförü 20 yaşındaki Abdulkadir Yalçın'e 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

  İddiaya göre, 21 Nisan’da 100'üncü Yıl Mahallesi’ndeki portakal bahçesi içine park ettikleri minibüste kız arkadaşı F.A.P. ile seviştiği öne sürülen Abdulkadir Yalçın, polisler tarafından yakalandı. Oral seks yaparlarken suçüstü yapıldığı iddia edilen Yalçın, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanırken hakkında Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde TCK’nın 103/2’nci maddesi uyarınca 8- 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Yaklaşık 4 aydan bu yana tutuklu bulunan dolmuş şoförü Yalçın, karar duruşmasında suçlamayı kabul etmedi. F.A.P. ile 4 aydan bu yana arkadaşlık yaptığını belirten Yalçın, “F.A.P.'nin kaç yaşında olduğunu bilmiyordum. F.A.P., telefon açıp benimle özel bir konu görüşeceğini söyleyerek buluşmak istedi. Minibüsle kendisini alıp konuşmak için parka gittik. F.A.P. minibüsün orta koltuğuna oturdu. Beni yanına çağırdı. Yanına oturdum. Başını dizlerimin üzerine koyarak uzandı. Beni sevdiğini söyledi. Ben de askere gidip geldikten sonra nişanlanacağımızı belirttim. Saçlarını okşuyordum. Bu arada polisler geldi. Biz sadece konuşuyorduk. Cinsel yönden herhangi bir beraberliğimiz olmadı” dedi./images/100/0x0/55eb5f00f018fbb8f8bcc6fb

  F.A.P. ise minibüs şoförü Yalçın ile arkadaşlık yaptığını belirterek, aracın orta koltuğunda oturduğunu anlatırken, “Abdulkadir’i yanıma çağırdım. Yanıma oturdu. Başımı dizine koydum. O şekilde konuşuyorduk. Herhangi bir cinsel beraberliğimiz olmadı” diyerek Yalçın’dan şikayetçi olmadı.

  Mahkemede tanık olarak dinlenen polis memurları ise, devriye gezerken şüphe üzerine minibüsün yanına gittiklerini anlatırken, “Sanık minibüsün giriş kapısı yanındaki koridorda yere uzanmıştı. Alt tarafı çıplaktı. Mağdure ise sanığın üzerindeydi. Üzerinde bir tişörtü vardı. Oral seks yapıyorlardı” dedi.

  Yalçın’ın avukatı ise, minibüs içindeki kişilere polis tarafından suçüstü yapılmasının hukuka aykırı olduğunu savunurken, “Müvekkilim hukuka aykırı yöntemle elde edilen deliller ışığında yargılanmaktadır. Bu husus, CMK’nın amir hükümlerine aykırıdır. Kolluk kuvvetleri tarafsızlığını yitirmiştir” diyerek müvekkilinin beraatını istedi.

  Mahkeme heyeti, Yalçın’ı ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçunu işlediğine kanaat getirerek 8 yıl hapse mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezasını 6 yıl 8 ay hapse düşürdü. Dolmuş şoförü Yalçın’ın avukatı, kararı temyiz edeceklerini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı