Gündem Haberleri

  Mini etek krizi

  Bünyamin YIL Murat KİBRİTOĞLU / DHA
  21.03.2005 - 01:22 | Son Güncelleme:

  Devlet bakanı Abdüllatif Şener’in de katıldığı gecede protokol tribününde ikram için görevlendirilen kızların mini etekleri sorun oldu. Kızlar, tribünden indirilip bacakları hırka ile örtüldü.

  ADANA’da düzenlenen ‘85’inci Yılda Sanatçı Parlamenterler Şiir Dinletisi ‘mini etek’ krizine sahne oldu. Dinletiye Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, AKP ve CHP’li milletvekilleri katıldı. Şener açış konuşması yaparken, protokolde ikram için görevli mini etekli iki hostes, görevliler tarafından tribünden indirildi. Koşar adımlarla platformun arkasına geçen hosteslerin bacakları hırka ile örtüldü. Flaşların patlamasından rahatsız olan görevliler hostesleri salondan çıkarttı.

  ŞENER ŞİİR OKUMADI

  Bu arada tribünlerde AKP pankartları açılıp parti bayrakları dağıtılmak istendi. Görevliler, pankartların toplatılması için anons yaptı. AKP’liler uyarıyı yerine getirip pankartları kaldırdı.

  Şair milletvekilleri Recep Garip, Uğur Aksöz, Ali Küçükaydın, Mehmet Atilla Maraş, Faruk Ambaroğlu, Ziyaeddin Yağcı ve Ramazan Toprak’ın şiir okuduğu gecede Bakan Şener de şiir okuması için kürsüye davet edildi. Şener, kürsüye geldiğinde ‘Bu ses dizaynı ile şiir nasıl okunur bilemiyorum. Hepinizi seviyorum’ diyerek organizasyonu eleştirdi. Şiir dinletisinden sonra, Adanalı sanatçı Murat Kekilli ücretsiz halk konseri verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı