Gündem Haberleri

  Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren açıklama

  Gamze KOLCU/ANKARA
  21.06.2017 - 12:20 | Son Güncelleme:

  TASLAK öğretim programları askıya çıktığında, lise son sınıf biyoloji dersinden evrim ünitesinin çıkarılması çok tartışılmıştı. Müfredatın son şekli henüz açıklanmadı ancak evrim için lise kitaplarına dönüş yolu kapatıldı. 12 yıllık eğik el yazısı kaldırıldı, dik temel harflerle ses esaslı okuma yazma öğretimi başlatılmıştı. Yazı konusunda ise ilkokul birinci sınıfta “bitişik el yazısı” tercihe bırakıldı.

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Alpaslan Durmuş, müfredata ilişkin gelişmeleri açıkladı. Durmuş, Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) internet üzerinden yapılan yayınında, “Yakın bir zamanda, bir iki haftaya kadar okullarımızdan öğretmenlerimizin tercihlerini talep edeceğiz. Buna göre, eğer öğretmenimiz 2017-2018 eğitim öğretim yılında, dik temel yazı ile ilk okuma yazma öğretimini vermek istiyorsa ilgili malzemelerini göndereceğiz” dedi.

  Durmuş, evrim konusuyla ilgili ise lise 9’uncu sınıf biyoloji dersindeki ‘hayatın başlangıcı ve evrim’ ünitesinin de "henüz bu tartışmayı yürütebilecek öncüllere sahip olmadıkları için lisans eğitimine ertelendiğini" ifade etti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı