Gündem Haberleri

  Milli Savunma Bakanı'ndan Konyalılara övgü

  A.A.
  16.10.2008 - 18:54 | Son Güncelleme:

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Konyalıların çok çalışkan insanlar olduğunu belirterek, “Konyalıları en iyi 'kökü mazide olan ati' cümlesiyle anlatabiliriz” dedi.

  Bakan Gönül, Konyalılar Vakfı Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Seyit Ali Selek ve dernek yöneticileriyle görüştü. Kendisinin Erzincanlı olduğunu, ancak lise yıllarını Konya'da geçirdiğini belirten Bakan Gönül, hayatında Konya'nın ayrı bir yeri olduğunu, İzmir Valiliği yaptığı yıllarda Konyalı'ların dernek kurmalarına da yardımcı olduğunu söyledi.

  Balkanlar'daki Türk nüfusunun çoğunluğunun Konya ve Karaman'dan gitmiş kişilerin soyundan olduğunu belirten Bakan Gönül, şunları söyledi:
  “Konyalılar, çalışkan, yüksek hedefleri olan insanlardır. Konyalıları en iyi 'kökü mazide olan ati' cümlesi ile anlatabiliriz. Pek çok alanda ülke sanayisine katkıda bulunmuşlardır. Yaratıcı insanlardır, Türk siyaseti başta olmak üzere bir çok alana katkı sağlamışlardır. İzmir, Amerika gibidir, bazı unsurlar dışarıdan gelmişlerdir, ama tek hedefleri vardır, İzmir'i kalkındırmak. Konyalılar da bu amaca hizmet ederler. Konyalı olmayanları da mazur görün. Bir imparatorluk mazisi, cihan devleti olarak büyük tarihe sahip bizler parlak bir istikbalin bugünkü temsilcileriyiz.”

  Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı