Gündem Haberleri

  İki bakanlık kısa dönem askerlik tartışmasına noktayı koydu... İşin aslı ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  08.01.2018 - 11:53 | Son Güncelleme:

  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının da kısa dönem askerlik yapabilmeleri için çalışmaların gündemde olduğuna ilişkin iddialara noktayı koydu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakalığı'ndan yapılan açıklamada da, hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadığı belirtildi.

  Milli Savunma Bakanlığı, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının da kısa dönem askerlik yapabilmeleri için çalışmaların gündemde olduğuna ilişkin iddialara ise noktayı koyarak gündemlerinde böyle bir çalışma olmadığını duyurdu.

  BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

  Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakalığı'ndan yapılan açıklamada da, hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Bugünkü Milat gazetesinde bir röportaja dayanarak meslek yüksekokulu mezunlarına askerliğin kısalacağı şeklinde bir değerlendirme yer almıştır. Röportaj sırasında gazetecinin, 'meslek yüksekokulunu bitirene de askerlik süresinde bir indirim sağlansa, bu konuda çok yazdık…' şeklindeki sorusuna sayın bakan; 'Bu konuşulan bir konu. Sivas’ta Milli eğitim bakanımızın da olduğu Sanayicilerle yaptığımız bir toplantıda bu konu konuşuldu. Milli eğitim bakanımız da not aldı. Bu konu gündemde, bilmediğimiz bir konu değil' şeklindeki cevabı, meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun hükümetin gündeminde olduğu şeklinde değerlendirilmiştir. Konu sanayicilerle yapılan toplantıda gündeme gelmiştir. Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir."

  Bugün Milat Gazetesi'nin Serdar Arseven imzasıyla manşetine taşıdığı haberde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün, 'Meslek Yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik' konusunda, "taleplerin gündemde olduğu" yönünde açıklama yaptığı belirtilmişti.İki bakanlık kısa dönem askerlik tartışmasına noktayı koydu... İşin aslı ortaya çıktı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (08.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı