GeriGündem Milli Savunma Bakanı İzmir'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Savunma Bakanı İzmir'de

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonunu (EKAF) ziyaret etti.

Bakan Gönül, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu tarafından düzenlenen İş Geliştirme Platformu'na katıldıktan sonra EKAF'ın Basmane semtindeki merkezini ziyaret etti.

Bir önceki programın geç başlamasından dolayı ziyarete geç kaldığını ifade eden Bakan Gönül, federasyon üyelerine gösterdikleri nezaketten dolayı teşekkür ederek, “Böylece bir şeyi ispat etmiş oldunuz. 'Karadenizliler sabırsız' derler, 'Hemen heyecanlanır' derler, böyle bir şey olmadığını gördük” diye konuştu.

İzmir'in Türkiye'nin bir aynası olduğunu kaydeden Gönül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzmir, bütün illerin temsil edildiği, sanayi, ticaret ve güzelliklerin merkezi. Ne kadar şanslıyız ki burada ailemizle birlikte hayatımızı devam ettiriyoruz ve İzmir'in her şeyine katkıda bulunma fırsatımız oluyor. Hepimiz ayrı yerlerden geldik, ama İzmir kaderimizin birleştiği yer.”
Bakan Gönül, kendisinin Erzincanlı olduğunu hatırlatarak, memleketinin Karadeniz'e yakın olmasından iftihar ettiğini, ayrıca damadının da Karadenizli olduğunu sözlerine ekledi.

EKAF Genel Başkanı Durmuş Ali Özkan ise yaptığı konuşmada, Ege Bölgesi'nde 5 ilde faaliyetlerini sürdüren 48 derneği bir çatı altında toplayan Federasyonun 2005'ten beri çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle