Gündem Haberleri

  Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Hürriyet Haber
  29.12.2014 - 15:59 | Son Güncelleme:

  Yılbaşı çekiliş sonuçları sıralı tam liste ne zaman yayınlanacak? Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi için geri sayım başladı. Sonuçlar 31 Aralık 2014 gecesi çekiliş yapıldıktan sonra Milli Piyango'nun internet sitesinden açıklanacak veya telefonla öğrenilebilecek. İşte sonunçlara ulaşabileceğiniz telefon numarası ve internet sitesi...

  2015 Milli Piyango Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nde şanslı rakamlar hangileri olacak? Her yıl Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilen Yılbaşı Özel Çekilişi milyonlarca kişinin hayallerini süslüyor. Milli Piyango İdaresi bu yıl çekilişinde büyük ödül olarak 50 Milyon TL verecek. Sonuçlar hem internetten hem de telefonla öğrenenilebilecek.

  MPİ tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere de yer verildi;

  1 adet 5 milyon lira,
  1 adet 3 milyon lira,
  1 adet 2 milyon lira,
  1 adet 1 milyon lira,
  5 adet de 500 bin lira yılbaşı dağıtılacak diğer büyük ikramiyeler arasındadır.

  Milli Piyango'nun 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon liralık büyük ikramiyenin sahibi ise 31 Aralık gece yarısı belli olacak.

  Şanslı numaralara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar vatandaşın kafasındaki soruların birçoğunu giderdi.

  BİLET VEYA KUPON ARKALARININ İMZALANMASI BİR YARAR SAĞLAR MI?
  Milli Piyango İdaresine ait tüm şans oyun biletlerinin arkasına ad ve soyadının yazarak imzalanması güvenlik açısından önerilir. Ayrıca ikramiye kazanan talihlilerden, ikramiyelerini almak için Milli Piyango İdaresi veya şubelerine başvurduklarında biletlerin kendilerine ait olduğunu ispatlamak için biletlerin arkasına ad ve soyad yazıp imzalamaları istenir. Sayısal oyunların kuponları ise oyun oynama aracıdır.

  PİYANGO BİLETİNİZE İKRAMİYE ÇIKTIĞINDA İKRAMİYENİZİ NEREDEN ALACAKSINIZ?
  Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.

  Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.
  Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

  ZAMAN AŞIMINA UĞRAYIP ALINMAYAN İKRAMİYELERİN DURUMU NEDİR?
  Milli Piyango biletlerinde ikramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydedilir. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.

  MİLLİ PİYANGO ŞANS OYUNLARININ SONUÇLARINI VE İKRAMİYELERİNİ TELEFONLA NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
  (0 312) 285 90 66 (PBX) Numaralı sesli yanıt telefonundan öğrenebilirsiniz.

  MİLLİ PİYANGO SÖZLÜĞÜ:

  Amorti: Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır.

  Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

  Düz Seri: Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

  Karışık Seri: Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

  Çapraz Seri: Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir.

  Hamiline Ait Olma:Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, ikramiye almaya hak kazanır.

  Bayi Ödeme Yetkisi: Milli Piyango oyunları sabit ve gezici bayilerinin yasal olarak ödeyecekleri ikramiye tutarıdır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı