Gündem Haberleri

  Milli Gazete Akit ve Şafak'a suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  POLİS Akit, Yeni Şafak ve Milli Gazete'den şikayetçi oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, cumhuriyet savcılıklarına başvurarak Akit, yeni Şafak ve Milli Gazete'nin cezalandırılmasını istedi.

  AKİT GAZETESİ: Akit Gazetesi'yle ilgili olarak Bağcılar Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Uğur Mumcu ve benzeri faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasına yönelik son günlerde yapılan operasyonlar hatırlatıldı. Bu operasyonlarla ilgili olarak, Akit gazetesinin 10 Mayıs 2000 tarihli nüshasında yayınlanan ‘‘Tuba Çelik'e gözdağı’’, 11 Mayıs 2000 tarihinde yayınlanan ‘‘Delilleri Karartıyorlar (Davetiye operasyonu)’’, 14 Mayıs 2000 tarihinde yayınlanan ‘‘Mumcu'yu Ankara Çetesi öldürttü’’, 15 Mayıs 2000 de yayınlanan ‘‘Tantan'ı Tantanaya kurban ettiler’’ ve Hasan Karakaya'nın ‘‘Operasyon... Sorular ve içi boş itiraflar’’ başlıklı haber ve makaleler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

  MİLLİ GAZETE: Milli Gazete'nin 11 Mayıs 2000 tarihli nüshasında yer alan Hakan Albayrak'ın ‘‘Uğur Mumcu cinayetinin aydınlatılmasına ilişkin notlar 2’’ başlıklı makalesi ve 10 Mayıs 2000 tarihli nüshada yer alan ‘‘Tezgah kokuyor’’ başlıklı haberle ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

  YENİ ŞAFAK: Yeni Şafak Gazetesi'nin 13 Mayıs 2000 tarihli nüshasında yer alan ‘‘Bunların hepsi Tezgah’’ ve 6 Mayıs 2000 tarihli nüshasında yer alan ‘‘O gün evlendi’’ başlıklı haberle ilgili olarak İstanbul Emniyet müdürlüğü tarafından Zeytinburnu Cumhuriyet Başsavcılığı'na 15 Mayıs 2000 tarih ve 3462 sayı ile suç duyurusunda bulunuldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı