Gündem Haberleri

  Milli Eğitim Bakanlığı: Genelkurmay ile aramızdaki protokol devam ediyor

  AA
  28.07.2012 - 16:22 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinden eşleri öğretmen olanların yer değiştirmelerinde uygulanacak usullere ilişkin bakanlık ile Genelkurmay arasındaki protokolün iptal edilmediğini bildirdi.

  Milli Eğitim Bakanlı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan “Asker eşi öğretmene tayin şoku” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
  Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinden eşleri öğretmen olanların yer değiştirmelerinde gerekli kolaylığı sağlanabilmesi bakımından Milli Eğitim Bakanlığı ile TSK arasında yapılan protokolün iptalinin söz konusu olmadığı kaydedildi.

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in göreve geldikten sonra kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazıda, 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 37. maddesi gereği derslere eylül ayında başlanacağı, eğitim ve öğretimin aksatılmaması için de öğretmenlerin eş durumu atamalarının ağustos ayında yapılacağı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki personelin de yer değiştirmelerinin eş zamanlı olarak ağustos ayı içinde tamamlanması gerektiği uyarısında bulunduğu hatırlatıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı