Gündem Haberleri

  Erdoğan yanına çağırmıştı… Bakan ilk kez konuştu

  Hürriyet Haber
  12.04.2018 - 11:44 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Türk gençliği deizm’e kayıyor” yönündeki haberleri değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da AK Parti'nin son grup toplantısında Yılmaz'ı kürsüye çağırarak konu hakkında bilgi almıştı.

  CNN Türk canlı yayınında konuşan İsmet Yılmaz şunları söyledi:

  Böyle bir program bizim bakanlığımız tarafından yapılmamıştır. Yapan kim? Konya'da 2 tane sivil toplum kuruluşu. Konya'da 4 Mart tarihinde, Konya öğretmenevinde bir program gerçekleştiriliyor. Bu programa din kültürü ve ahlak bilgisiyle, imam hatip lisesinin meslek dersi öğretmenlerinden oluşan 50 katılımcı öğretmen, 5 grup halinde müzakereler icra edilmiş. Buralarda 'Öğrencilerden ne gibi sorular geliyor, bu sorulara nasıl cevap verelim'

  Bizimle ilgili kısım, öğretmenlerimizin katılmasına müsaade eder misiniz diyerekten, 'katılsınlar' demişiz. Onun üzerine Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katılımı söz konusu.

  Bir, bunların sonuç raporu yayınladı, sonuç raporu gerçekleri ifade etmiyor, bilimsel gerçeklere dayanmıyor. Hangi bilimsel araştırma yapıldı da bu öne çıkarıldı? Peki Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında söylediği aynen bizim de görüşümüzdür.

  'Türk gençliğinin deizme kaydığını söylemek densiz bir uydurmadır, Türk genci dinine, kültürel emanetlerine sadıktır' diyor. Biz de aynen katılıyoruz.

  Bu ülkenin gençliğinin kodlarında, genlerinde, vatan sevgisi, yerel ve milli değerler vardır. Bunun hayatı pahasına bu değerleri savunacağını 15 Temmuz'da göstermiştir.

  Bakan Yılmaz’dan LGS açıklaması
  Grup toplantısında dikkat çeken anlar: Erdoğan kürsüye çağırdı

  Grup toplantısında dikkat çeken anlar: Erdoğan kürsüye çağırdıGrup toplantısında dikkat çeken anlar: Erdoğan kürsüye çağırdı

  Bakan Yılmaz yeni sistemin detaylarını açıkladıBakan Yılmaz yeni sistemin detaylarını açıkladı

  Bahçeliden deizm tepkisiBahçeli'den 'deizm' tepkisi


  .

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı