Gündem Haberleri

  Milletvekillerine sms ile tehdit iddiası

  A.A
  18.07.2007 - 14:26 | Son Güncelleme:

  TBMM'deki Cumhurbaşkanı seçimi oylamaları öncesinde çok sayıda milletvekiline ankesörlü telefonlardan tehdit mesajları gönderdiği tespit edilen ve Bursa'da gözaltına alınan bir kişi, Ankara'ya getirildi.

  TBMM'deki Cumhurbaşkanı seçimi oylamalarında cep telefonlarına “oylamaya girersen vatan haini olursun. Aileni ve çocuğunu seviyorsan oylamaya girme” yazılı mesajlar alan milletvekilleri Faruk Çelik, Göksel Küçükali ve Ümmet Kandoğan Cumhuriyet savcılığına giderek şikayetçi oldular.

  Cumhuriyet savcısının talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Büro Amirliği ekipleri, söz konusu iddiayı araştırmak üzere ekip kurdu. Teknik takip sonucu mesajların Bursa'daki ankesörlü telefonlardan gönderildiğini belirleyen ekip, Bursa'ya giderek, kimliğini tespit ettiği kişiyi takibe aldı. Yaklaşık 2 ay süren takipte Bursa nüfusuna kayıtlı Barış A. bir akrabasının evinde gözaltına alındı. Polislere mukavemet gösteren Barış A.'nın yapılan üst aramasında 5 bin YTL para, 4 adet değişik markalarda cep telefonu ve çok sayıda milletvekilinin cep telefonu numaralarının listesi çıktı.

  Ankara'da, Adli tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirilen zanlı daha sonra, Organize Suçlar Büro Amirliğine götürülerek sorgulanmasına başlandı.

  Sorguda sessiz kaldığı öğrenilen Barış A'nın ANAP, DP ve AK Partili çok sayıda milletvekiline telefon aracılığıyla tehdit mesajları gönderdiği tespit edildi. Milletvekillerinin cep telefon numaralarını nasıl ele geçirildiğini de araştıran ekipler, zanlının kendini bazen bakan koruması bazen de özel kalem müdürü olarak tanıttıktan sonra milletvekillerinin cep telefonlarını öğrendiğini belirledi.

  Bursa'da gerçekleştirilen operasyonda Barış A. ile birlikte 2 kişinin daha gözaltına alındığı belirtilirken, söz konusu kişilerin mesaj gönderme ile ilgilerinin bulunmadığı farklı bir konuda zanlıyla iş birliği yaptıkları için gözaltına alındıkları öğrenildi.

  Adi suçtan sabıkası olduğu ve arandığı öğrenilen Barış A.'nın işsiz olduğu ve kimlerle bağlantısı bulunduğunun araştırıldığı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı