Gündem Haberleri

  Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

  A.A
  26.07.2007 - 13:17 | Son Güncelleme:

  Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, “Sayın Gül eğer iradesini o yönde beyan ederse, aday olursa ben şahsen kendisini desteklerim” dedi.

  AK Parti'den Diyarbakır milletvekili seçilen Eker, Kutbettin Arzu, Ali  İhsan Merdanoğlu ve Abdurrahman Kurt, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Cüneyt Galip İpek'ten aldı. Mazbatayı inceleyen Bakan Eker, mazbatanın arka kısmına daksil kullanılması nedeniyle yazıların ön kısma çıktığını belirterek, mazbataların değiştirilmesini istedi. Bunun üzerine, İl Seçim Kurulu yetkilileri mazbataları değiştireceklerini belirttiler.

  Bakan Eker, Diyarbakır Adliyesi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, demokrasinin güzel bir rejim, seçimlerin olmasının iyi bir şey olduğunu söyledi. Milletin seçimler vesilesiyle kanaatini, kararını, ne düşündüğünü ortaya koyduğunu, bu seçimde Diyarbakır'da partilerinin çok büyük bir başarı elde ettiğini ve bir önceki seçime göre oy oranını yaklaşık 3 kat artırdığını bildiren Eker, AK Parti'nin oylarını Diyarbakır'da 67 binden 190 bine çıkardığını anlattı.

  Bu sonucun Diyarbakırlılar tarafından verilmiş önemli ve anlamlı bir mesaj olduğunu düşündüklerini ifade eden Eker, şöyle konuştu:
  “Bu Diyarbakır'ın kalkınmaya, demokrasiye, insan haklarının geliştirilmesine, işsizlikle mücadeleye, kamu hizmetlerinden daha çok pay alma talebidir. Bunu bu şekilde yorumlamak lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde aramıza katılan yeni milletvekili arkadaşlarımızla Diyarbakır ve Türkiye için el birliğiyle çalışacağız. Başlatığımız projeleri bitirmeye çalışacağız. İnşallah dönem sonunda Diyarbakır çok daha kalkınmış, işsizliği ve fukaralığı azalmış olacaktır. Bütün çabamız bunun için olacaktır. Daha demokratik, sivil ve kalkınmış Diyarbakır ve Türkiye için çalışacağız. Bizlere bu desteği veren Diyarbakırlılara tek tek teşekkür ediyoruz.”

  Bir gazetecinin; “Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı için aday olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?, Bu konuda DTP (Demokratik Toplum Partisi) ile görüşmeleriniz oldu mu?” sorusunu Eker, şöyle yanıtladı:

  “Cumhurbaşkanlığı adaylığı Sayın Gül'ün kendi şahsi tercihidir. Sayın Gül eğer iradesini o yönde beyan ederse, aday olursa ben şahsen kendisini desteklerim. Şu an itibariyle kimseyle herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Biz yeni dönem içerisinde parlamentoda yer alan bütün milletvekillerine başarılı çalışmalar diliyoruz. Herkesle uzlaşmadan, dostluk ve kardeşlik içerisinde Türkiye için el birliğiyle beraber çalışmaktan yanayız. Herhangi bir görüşmemiz olmamıştır.” AK Parti Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan'nın avukatı aracılığıyla mazbatasını aldığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı