GeriGündem Milletvekilleri: Geç kalındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milletvekilleri: Geç kalındı

Açlık grevi ve ölüm orucu yapılan cezaevlerine müdahale, milletvekilleri tarafından farklı şekilde değerlendirildi. Milletvekilleri, müdahale için geç kalındığı görüşündeler.

MHP Grup Başkanvekili İsmail Köse: "Ülkenin genel sorunları dururken, 200 bin kişiyle uğraşıyoruz. Daha fazla beklenseydi toplu intiharlar tablosu ile karşı karşıya kalacaktık."

DSP Samsun Milletvekili Yekta Açıkgöz: "Müdahaleyi yerinde görüyorum. Eylemlerin 'örgüt işi' olduğu biliniyor. Cezaevindeki koğuş sistemi o kadar berbat ki...Ben avukatım, oraya giren zavallı ve kimsesiz ise koğuş ağaları tarafından eziliyor. Bu affın derhal çıkması ve işleme konulması lazım."

ANAP Kırklareli Milletvekili Cemal Özbilen: "Müdahale için geç kalındı. Bu olayların bu şekilde bitirilmesi mümkün değildir."

DYP Kayseri Milletvekili Sevgi Esen: "Eylemler konusunda hükümet başından beri kararlı bir tutum izlemedi. Zaman zaman geri dönüş adımları, zaman zaman kararlı tutum sergilendi. Bu büyük bir sıkıntı yarattı. Bu da onun sonucu oldu. Hayırlı olsun."

ANAP Sinop Miletvekili Yaşar Topçu: "Olaylara müdahale edilmesi gerekiyordu. İnsan hayatının kurtarılması bakımından doğru."

FP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Şahin: "Hiçbir devlet insanların ölümüne seyirci kalamaz. Ancak operasyonların zaiyata neden olmadan bitirilmesi önemli. Yapılanlar kafi değildir. Cezaevlerinde devlet otoritesini sağlayıcı tedbirlerin süratle alınması gerekiyor."

FP Aksaray Milletvekili Ramazan Toprak: "Olayların geleceği noktayı daha önce dile getirdik. Ama dikkate alınmadık. Bu olaylar, arzu edilir şeyler değil. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun oluşturduğu altkomisyon üyesi DSP Muğla Milletvekili Tunay Dikmen "Operasyonlar, eylemler sona ereceği sıda yapıldı" iddasında bulunmuştu. Eğer bu iddia doğru ise, ürkütücü bir durum var demektir.''

DYP Denizli Milletvekili Mehmet Gözlükaya: "Operasyon başlatılması için geç kalındı. Fazla kayıp olmadan sona ermesi olumlu. Hükümet son ana kadar uzlaşma bekledi. Ancak eylemler örgüt liderleri tarafından yapılıyor."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle