Gündem Haberleri

  Milletvekilleri de polisin sert müdahalesinden nasibini aldı

  hurriyet.com.tr/GÜNDEM
  16.06.2013 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Polisin dün akşam Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’ndaki kitleye sert müdahalesi sonrası yaralananlar arasında milletvekilleri de yer aldı.

  CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’ın burnu kırıldı,  İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sıkılan tazyikli su ve gazdan etkilendi.  Tazyikli suya maruz kalan bir diğer Milletvekili ise eski savcı Ali Özgündüz oldu.
   
  Dün akşamki olaylardan Divan Oteli’nin içine gaz bombası atan polisin CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’ın burnunu kırdığı iddia edildi. İddiaya göre Ramis Topal vekil olduğunu belirtmesine rağmen, polisin kaskla vurması sonrası burnu kırıldı.

   
  ÖNCE SU SONRA GAZ
  Polisin müdahalelerinde önemli ölçüde etkilenen bir diğer isim ise CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu oldu. TOMA’dan sıkılan su nedeni ile cildi yanan Tanrıkulu daha sonra kaldırıldığı hastanede de sıkılan gazdan etkilendi.
   
  ALMAN SİYASETÇİ DE ETKİLENDİ
  Aynı zamanda eski savcı olan CHP’li Ali Özgündüz de, polisin sıktığı tazyikli sudan nasibini aldı. Özgündüz vekil olduğunu belirtmesine karşın sıkılan su nedeni ile gösterdiği tepki kameralara yansıdı.
   
  Alman siyasetçi Claudia Roth da Divan Oteli önünde, gazdan etkilenen siyasetçiler arasında yer aldı.

  Milletvekilleri de polisin sert müdahalesinden nasibini aldı
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı