Gündem Haberleri

  Milletvekilinin yanında oğluna biber gazı

  DHA
  22.07.2007 - 16:05 | Son Güncelleme:

  Isparta CHP milletvekili Mevlüt Coşkuner, Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın koruma polisinin oğlunun gözüne biber gazı sıktığını öne sürdü.

  Isparta CHP milletvekili Mevlüt Coşkuner ile Isparta'nın AKP'li Belediye Başkanı Hasan Balaman, seçimin başladığı saatlerde Belediye İşhanı önünde kavga etti. Milletvekili Coşkuner, olayın belediyenin hizmet satın aldığı özel temizlik şirketinin elemanlarının, otomobilini kamerayla görüntülemesi üzerine çıktığını iddia etti. Belediye Başkanı Balaman ise CHP'lileri sokakta broşür dağıtırken yakaladıklarını öne sürdü. Coşkuner, yanında bulunan oğullarından Özgür Coşkuner'e, temizlik şirketinin bir elemanının bıçak çektiğini, Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın koruma polisinin de gözüne biber gazı sıktığını öne sürdü.


  Isparta CHP milletvekili Mevlüt Coşkuner, oğulları 37 yaşındaki Çağlayan Coşkuner ve 33 yaşındaki Özgür Coşkuner ile bu sabah otomobilleriyle partili gözetmenleri sandık başına götürürken, Isparta Belediyesi'nin hizmet satın aldığı temizlik şirketi ÇEVTEM'in elemanlarının, aracını kamerayla görüntülediğini iddia etti. Otomobilin arka plakasının düşmüş olduğu için görüntülendiğini belirten Coşkuner, “Belediye İşhanı'nın önüne geldiğimizde polis durdurdu. Meğer ihbar etmişler. Oysa ben daha önce plakanın düştüğünü fark edince, Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi'ne bildirimde bulunmuştum. Belediye Başkanı Hasan Balaman, Özel Kalem Müdürü Selim Müftüoğlu ile yanlarında kim olduğunu bilmediğim bir erkek de olay yerine geldi. Bize hakaret etmeye başladılar” dedi.

  Coşkuner, tanımadığı o kişinin oğullarına bıçak çektiğini, bunu gören çevredekilerin de gelip adamı dövdüğünü iddia etti. Coşkuner, sözlerini şöyle sürdürdü:


  “O sırada koşarak Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan ve koruma polisi de geldi. Emniyet Müdürü de bize karşı sert konuşmaya başladı. Olayı anlatmaya çalışıyorum, ‘Müdürüm’ diyorum diye, ‘Bana müdürüm diyemezsin, ben Emniyet Müdürüyüm diye bağırdı. Koruması da oğlum Özgür'ün gözüne biber gazı sıktı. Isparta Emniyet Müdürü Seyhan, AKP İl Başkanı gibi hareket ediyordu.”

  BROŞÜR TARTIŞMASI

  Isparta Belediye Başkanı AKP'li Hasan Balaman ise olayın, seçim yasakları başlamasına rağmen CHP'lilerin broşür dağıtması nedeniyle çıktığını iddia etti. Saat 05.00'ten itibaren broşür dağıtan CHP'liler ile uğraştıklarını söyleyen Balaman, “Seçim kampanyaları yürütülürken bazı siyasi partiler ortamı lekelediler. Kriz çıkararak seçimden yararlanmaya çalıştılar. Bu magandalara halkımız prim vermeyecektir” dedi.

  Polisin iki tarafın arasına girerek önlediği kavgadan sonra Coşkuner'in oğlu Özgür Coşkuner ile ona bıçak çektiği öne sürülen ÇEVTEM personeli Adem Çoban polis merkezine götürülerek ifadeleri alındı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı