Gündem Haberleri

  Milletvekili adayı, seçim günü baba oldu

  A.A
  22.07.2007 - 13:09 | Son Güncelleme:

  Zonguldak bağımsız milletvekili adayı maden işçisi Musa Civa'nın eşi, seçim günü sezaryenle doğum yaptı.

  Dün gece sancılanarak Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırılan Civa'nın eşi Emine Civa, bugün sabah saatlerinde sezaryenle 3 kilo 520 kilogram ağırlığında, 52 santimetre boyunda erkek bebek dünyaya getirdi.

  Oyunu kullanmasının ardından eşini hastanede ziyaret eden milletvekili adayı Civa, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin doğumunun milletvekili genel seçimine denk gelmesinin ilginç bir tesadüf olduğunu, iki heyecanı birden yaşadığını söyledi.

  Yorucu seçim çalışmaları sırasında eşinin kendisine sürekli destek verdiğini belirten Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Kilimli İşletme Müdürlüğü maden işçilerinden Civa, şöyle dedi:

  “İkinci çocuğum milletvekili seçiminde doğdu. Eşim doğum yaptığından bana oy veremedi, ama bebeğim bin oya bedel. Bu seçimde olmazsa bir dahaki seçimlerde seçilebilirim. Bebeğimin sağlıklı doğması, benim için dünyanın en güzel duygusu. Seçim sonuçlarında milletvekili olursam da sevincim katlanacaktır.”

  Emine Civa da doğumu nedeniyle eşi için oy kullanamadığını, sağlıklı doğduğu bildirilen bebeğine Onur Can adını koymak istediğini söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı