Gündem Haberleri

  Milleti Başörtüsü üzerinden böldüremezsiniz

  Hürriyet Haber
  11.07.2007 - 09:51 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Cumhuriyetin en büyük gücü, kendi başörtülü çocuklarını da başörtüsüz çocuklarını da aynı mektepte okutmayı başarabilmesidir” dedi.

   Ağar, bir süre önce DP konvoyunda meydana gelen kazada hayatını kaybeden üç partilinin mevlit programına katılmak için geldiği Aksaray'da, Nevşehir Kavşağı'nda milletvekili adayları ve partililer tarafından karşılandı.

  Grand Eras Hotel'de partililerle bir araya gelen Ağar, burada yaptığı konuşmada, Aksaray'da siyaset yapmaya gelmediklerini, kazada hayatını kaybeden arkadaşları için dini vecibelerini yerine getireceklerini söyledi.

  “Mitinglerde gösterdikleri performans ve güçten dolayı AK Parti'nin şaşkınlık içinde olduğunu” ileri süren Ağar, şunları kaydetti:

   “Devletin bütün imkanlarını kullanan her türlü baskıyla, CHP'nin tek parti iktidarlarını aratmayan bugünkü AK Parti iktidarı, şaşkınlık içindedir. Özellikle medya ağırlıklı kurulan tezgahların vatandaşlar tarafından iyi anlaşılması gerekiyor. Yüksek bir iradeyle Türkiye'nin en korkunç ve en muhteşem mitinglerini yapmaya başladık. Adana'nın 45 derece sıcağında hiçbir partinin yapamadığı tarihin en kalabalık mitingini yapıyoruz ve biz de diğerlerindeki gibi taşıma yok. Son hafta da Bursa'da başladık. Trabzon, İzmir, Adana ve Aksaray... Türkiye'nin 4 ayrı coğrafi bölgesinden sonra bugün de İç Anadolu'dayız. Ondan üç gün önce de Mardin'e çok sayıda otomobille girdik. Trabzon'da gök delinmişcesine yağmur yağıyor. Meydandan bir kişi dışarı çıkmıyor. Bu neyi gösteriyor? Bu, iktidarın bizde olacağını gösteriyor. Medya pompalamasıyla, onun pompalamasıyla yola çıkanların nefesleri tükendi. 60 miting yapacaklardı. Hiçbirinin bizim mitinglerimize yetişebilme imkanı yok. Kimi 60'tan 10'a düştü, kimi de 15'e düştü.”

  DP'nin seçim öncesi ne derse seçimden sonra da onu yapabilecek yegane parti olduğunu savunan Ağar, şöyle devam etti:

  “Türkiye'den milletin dışında hiçbir güce bağımlı ve bağlı olmadan siyaset yapan yegane kurum ve genel başkan bu partidedir. Onun için de iktidara geldiği zaman ihtiyacı olan kesimlerin taleplerine karşılık verme kabiliyeti de sadece bu partidedir. Bu parti bir çıkar dağıtmıyor, ihale dağıtmıyor, menfaat dağıtmıyor. Burası para pul da dağıtmıyor. Burada çileye, millet adına hizmete tabi olanlar vardır.”

  CUMHURİYETİN EN BÜYÜK GÜCÜ

  Milletin arzuları çerçevesinde milletin rencide olmamasını sağlayacak bir iktidarın Demokrat Parti eliyle 57 sene sonra kurulacağını ifade eden Ağar, “Çok insafsızca bize hücum ettiler. Bugün bunları itiraf ediyorlar. 'Cumhurbaşkanlığı uzlaşmayla seçilecek' diyorlar. Biz sana farklı bir şey mi söyledik? Bugün bütün dediklerini inkar edip itirafnamede bulunuyorsun. 'Terörle yaşamaya alışacağız' diyorsun. Sen alışacaksın da millet alışamadı. Türkiye bu hale düşürülemez ve böyle bir hükümet hiç görülmedi. Biz bunun üstesinden geleceğiz. 30 sene milleti koşturdunuz her davanın arkasından korkarak kaçtınız. Biz siyasette hiçbir şeyi istismar etmeyeceğiz” diye konuştu.

  Milleti başörtüsü üzerinden böldürmeyeceklerini vurgulayan Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Başörtüsü konusunda kimseyle yanında veya karşısında durarak siyaset yapma ihtiyacı tanımayız. Bizim bir sıkıntımızdır. Cumhuriyetin en büyük gücü kendi başörtülü çocuklarını da başörtüsüz çocuklarını da aynı mektepte okutmayı başarabilmesidir. Öyle bir güçtür ama onu anlayan içindir tabi..

  Hükümet mağdur rolünü oynamaya çalışıyor. Bütün makamlar sizin, devlet uçakları sizin, helikopterler sizin, ballı ihaleler sizin, yandaşları dostları beslemek sizin. Bize böyle bir mağduriyet verin de milletçe biraz da biz mağdur olalım.”

  Milletin artık kavga, dövüş, intikam, kan ve ölüm beklemediğini belirten Ağar, huzur istediğini, çoluk çocuğuna istikbal aradığını, onurlu haysiyetli bir ülke vatandaşı olmayı arzu ettiğini kaydetti.

  Baraj problemi olmayan üç partiden biri olduklarını savunan Ağar, bu seçimlerde tarihin en önemli sonucunu alacaklarını sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı