Gündem Haberleri

  Millet sizi günceller

  Süheyla GÖZDERELİLER / DHA-ANKA
  17.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Özel Tüketim Vergisi’ndeki (ÖTV) artışı değerlendirerek, “AKP’ye şunu diyorum. Merak etmeyin, yakında bu millet sizi güncelleyecek” dedi.

  Yalova’daki iletişim bürosunda basın toplantısı düzenleyen İnce, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın doğalgaz ve elektriğe yapılan zammı, sigara ve alkolle örtmeye çalıştığını öne sürerek, şöyle konuştu: “Başbakan herhalde mantık dersi okumamış. Diyor ki ‘Sigara içme, alkolü az tüket, ne yapalım bizim cari açığımız var, cari açığımızı kapatacağız.’ Millet sigara içmezse, alkolü az tüketirse Başbakan’ın işine yaramaz ki bu. O zaman gelir elde edemez. Açığı kapatamaz. Tamam sigara içmeyiz, alkolü de tüketmeyiz. Peki, elektrik yerine mum, doğalgaz yerine kömür mü, tezek mi yakacağız. Porsche’ye binmeyip Fiat’a binin diyor. Sen niye BMW’ye biniyorsun? 6 uçağı neden aldın. Biz senin oğluna ‘Gemiciği bırak sandala bin’ diyor muyuz? Cari açık için uyarmıştık. Ama şimdi cari açığın finansmanını vatandaşa yıkmaya çalışıyorlar. Gelirden değil harcamadan alıyorlar. Sigara, alkol, elektrik, doğalgaz fiyatlarını güncellediniz. Benzini her gün güncelliyorsunuz. Pırlantadaki vergi oranını neden güncellemiyorsunuz? AKP iktidarında toplanan vergi 4.5 katına çıktı.”

  Atalay sağlığa zararlı

  CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamalıgil de, “Sigara sağlığa ne kadar zararlıysa, köstebek olduğu ortaya çıkan Beşir Atalay da hukuka adalete o kadar zararlı” dedi. Tamaylıgil, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ı görevden alma çağrısı yaparak, şunları söyledi: “Eski İçişleri Bakanı, bugünün Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hukuka, adalete zararlıdır. Sadece o da değil Bakan Atalay yolsuzluklarla mücadelenin de önündeki engeldir. Nasıl olsa hukuku adaleti hizaya getirdiniz, yakınlarınızdakine bir zarar gelmeyecek güvencesiyle rahat olabilirsiniz. Bu yüzden hukuktan korkmuyor da olabilirsiniz. Bari dolandırılan, inançları ile oynanan mütedeyyin insanlardan utanın. onların tepkilerinden korkun. Kul hakkı yiyenlere destek olan bakanı yanınızdan uzaklaştırın. İnsan sağlığına önem verir gibi davranarak zamları gözlerden gizlemek ne kadar ayıpsa, yolsuzluk yapanları uyaran köstebeğe kol kanat germekte o kadar ayıptır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı