Gündem Haberleri

  Milas ve Nazilli'deki yangınlar söndürüldü

  Hürriyet Haber
  09.07.2001 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Milas ve Aydın'ın Nazilli ilçelerinde çıkan orman yangınları tamamen söndürüldü. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Milas'ın Boğaziçi Köyü yakınında dün öğle saatlerinde çıkan yangın, özel mülkiyete ait makilik ve çalılık 60 hektar alanda etkili oldu. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangını söndürme çalışmalarına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait bir helikopter, belediyelerin itfaiye ekipleri, 250 orman işçisi, askeri birlikler ve vatandaşlar katıldı. Yangın, sabah saatlerinde tamamen söndürüldü.

  Nazilli'ye bağlı Güzelköy Topandağı mevkiinde çıkan ve 15 hektarı orman alanı, 30 hektarı tarım arazisi olmak üzere toplam 45 hektarlık alanda etkili olan yangın tamamen söndürüldü.  Yangın söndürme çalışmalarına, Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı bir helikopterin yanı sıra orman işçileri ve çevre belediye itfaiye ekipleri katıldı. 

  3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili olarak 3 kişi gözlatına alındı. Gözlatına alınan 3 kişi daha sonra serbest bırakıldı.


  Milas'ın Boğaziçi köyü yakınlarında, tarlalarındaki anızları yaktıkları ve yangına neden oldukları iddiasıyla gözaltına alınan Bilal Kaşıkçı ve Mustafa Işık adlı çiftçiler ile durumu şüpheli görülen E.D , Milas Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.   Bu kişiler daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı