Gündem Haberleri

  Mikhail Barışnikov Çeşme'ye geliyor

  Hürriyet Haber
  19.07.2001 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Yaşayan en büyük dansçı olarak nitelendirilen Mikhail Barışnikov, White Oak Dance Project adlı grubu ile birlikte İzmir'e geliyor. Sanatçı ve topluluğu 15. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında, 21 Temmuz'da sanatseverlerin karşısına çıkacak. Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösteri saat 21:30'da başlıyor.

  Bale sanatının yaşayan en büyük dansçılarından biri olan Mikhail Barışnikov ve kendi kurduğu grubundan altı dansçı, 15. Uluslararası İzmir Festivali'nin konuğu olacak. Barişnikov ve White Oak Dance Project adını taşıyan topluluğu, 21 Temmuz saat 21:30'da Çeşme Açıkthava Tiyatrosu'nda sanatseverlerle buluşacak. 

  Barışnikov ve modern koreograf Mark Morris tarafından 1990 yılında oluşturulan topluluk çeşitli ülkelerden yetenekli dansçıları bir araya getiriyor. Bir turne topluluğu olarak doğan White Oak Project, 2000 yılının sonuna kadar 27 ülkede 35 turne yaptı ve 600'ü aşkın eseri sahneledi.

     Dansçıları ve koreografları sürekli değişen White Oak Dance Project, modern dans anlatım tarzlarının bütün özelliklerini belirli bir düzen içinde seyirciye sunmasıyla tanınıyor. White Oak, çalışmalarından yararlanmak üzere işbirliği yaptığı konuk sanatçılarınözel projeleriyle geniş grup gösterilerinden solo danslara kadar, zengin bir gösteri yelpazesini temsil ediyor.

     Adını dünyanın en büyük doğal yaşamı koruma alanlarından biri olanWhite Oak'dan alan topluluk Çeşme gösterisinde, Koreograf Lucinda Childs'ın ''Konçerto'', John Jasper'in ''Düğümün Ötesi'', David Gordon'un ''Prova Aşkına'', Mark Morris'in ''Tartışma'' ve ''Hafif Suç'' adlı eserleri sunacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı