Gündem Haberleri

  Mihrabad Parkı kaderine terkedildi

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kanlıca'daki mesire yeri personel yetersizliği ve ilgisizlikten çöplüğe döndü.

  Kanlıca Körfezi'ne ve Boğaziçi'ne kuşbakışı bakan, manzarasıyla İstanbul'un en güzel köşelerinden biri olan Mihrabad Parkı bakımsızlığa terk edilmiş durumda. 1991'de Alemdağ Orman İşletmeleri Müdürlüğü'nce park olarak hizmete sunulan piknik alanı, son yedi yıldır, ihale yoluyla çeşitli özel şirketlere veriliyordu. Bu yıl başında tekrar Alemdağ Orman İşletmeleri'ne devredilen park, bugün çöp ve ışıklandırma başta olmak üzere birçok sorunla karşı karşıya. Park alanı çöplüğü andırırken, ziyaretçilerin kullanması için yapılan bankların çoğu kullanılmayacak durumda. Haftanın yedi günü, 24 saat halka açık tutulan parkta ışıklandırma sistemi yok. Bütün bu sorunların çözümü ise parta görev yapan birkaç işçinin çabasına bırakılmış.

  Konuyla ilgili görüştüğümüz Alemdağ Orman İşletmeleri mühendislerinden Erkan Bülbül, öncelikle eleman sıkıntısını çözmeye çalıştıklarını söyledi. ’’Bakım, onarım, ışıklandırma, otopark düzenlemesi ve büfelerin yenilenmesi bundan sonra gelecek’’ dedi. Bülbül'ün verdiği bilgilere göre, Mihrabad Mesire Yeri yeniden düzenlendikten sonra park girişine bir de amfitiyatro yapılacak. Konserler ve toplu gösteriler için kullanılacak amfitiyatro için Kültür Bakanlığı ve Orman Bakanlığı ortak bir proje yürütüyor.

  Personelin kısıtlı olanaklarla parkı kullanılabilir halde tutmaya çalıştığını belirten Erkan Bülbül, Mihrabad Parkı'nın sadece Kanlıca halkının değil herkesin yararlanabileceği bir yer haline gelmesi için tüm İstanbullular'ın ilgisini, desteğini beklediklerini vurguluyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı