Gündem Haberleri

  Midesinden bir kilo metal çıktı

  Hürriyet Haber
  11.03.2005 - 15:19 | Son Güncelleme:

  Rize'de rahatsızlanınca Trabzon Numune Hastanesi’ne kaldırılan Servet Top’un midesinden, aralarında çivi ve jilet gibi malzemelerin de bulunduğu yaklaşık 1 kilogram metal çıktı. Psikolojik sorunlu olduğu belirtilen Top'un midesinden çıkanlar doktorları şaşırttı.

  Rize’de yaşayan 30 yaşındaki Servet Top, zayıflama, kansızlık ve mide ağrısı şikayetiyle dün Rize Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan muayene ve çekilen röngenlerde midesinde metal malzemeler olduğu belirlenen Top, acil olarak Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Buradan Numune Hastanesi’ne sevkedilen Servet Top, bu sabah ameliyata alındı. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Haydar Köksal, yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından Servet Top’un midesinden yaklaşık 1 kilogram ağırlığında metal parçalar çıkardı.

  Jilet, anahtarlık, bozuk para, ahahtar ve çivi gibi malzemeleri görenler şaşkına döndü. Dr. Köksal, “Metaller midede yumak haline gelmiş ve paslanmış. Bunlar midede iltihap oluşturmuş. Hastanın şu anda sağlık durumu iyi ancak müdahale edilmese hayati tehlikesi olabilirdi” dedi.

  Hastanın metalleri psikolojik sorunları nedeniyle yuttuğunu belirten Köksal, “Meslek hayatımda böyle bir vakayla ilk kez karşılaştım. Hastada psikolojik sorunlarından dolayı yabancı cisim yeme hastalığı var. Bizden sonra iş psikiyatrlara düşüyor” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı