Gündem Haberleri

  Microsoft da oyun sahasında

  Hürriyet Haber
  15.11.2001 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Bilgisayar oyunları sektörü yeni ve iddialı bir isimle tanıştı. Yazılım devi Microsoft'un oyun konsolu Xbox ABD'de satışa çıktı. 299 dolardan satılan Xbox'ın oyunlarının fiyatı da yaklaşık 50 dolar. Microsoft yeni oyunla, pazarın lideri Sony Playstation 2'nin tahtını sarsmayı hedefliyor.

  Piyasaya çıktığı günden itibaren tüm dünyada 20 milyon adet satan Playstation 2 ve Nintendo'nun Gamecube'u Xbox'un rakipleri arasında yer alıyor. Microsoft ABD genelinde 1.5 milyon adet satışa sunduğu Xbox'la yılbaşı öncesi satışlarından iyi bir pay kapmayı amaçlıyor.

  Oyun bilgisayarı almak isteyen Amerikalı tüketicilerin önünde bu yılbaşı üç ana seçenek var. Sony Playtstation, Nintendo GameCube ve Microsoft Xbox. Diğer iki oyunun Xbox'tan 100 dolar daha ucuz olması, Microsoft'un satışlarını etkileyebileceği belirtiliyor. Microsoft yetkilileri ise şu anda piyasadaki en güçlü oyun konsolunun Xbox olduğunu iddia ediyor.

  Bill Gates'in çok önem verdiği Xbox'un pazarlama çalışmaları için 500 milyon dolarlık bir bütçe ayrılması da Microsoft'un oyun pazarındaki iddiasını gösteriyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı