Gündem Haberleri

  Michael Jackson davası ABD’yi böldü

  Hürriyet Haber
  01.02.2005 - 01:03 | Son Güncelleme:

  Michael Jackson’ın çocuklara cinsel tacizden yargılanacağı dava dün başladı. ABD halkı Michael’ı suçlayanlar ve suçsuz görenler olarak ikiye bölündü. Hayranları mahkeme önünde toplanarak Michael’a destek verdi.

  ÜNLÜ pop yıldızının 10 ayrı suçtan yargılanacağı dava, California Eyaleti’nin Santa Maria Kasabası’nda görülüyor. Davayı izlemek için 1000’den fazla gazeteci başvurdu. ABD halkının ikiye bölündüğü Jackson davasında dün ilk olarak jürinin belirlenmesiyle ilgili süreç başladı. Bu süreç içinde, 750 jüri adayı taranacak. Gözlemciler, bu kadar uzun sürebilecek bir davada yer alacak ve Jackson’la ilgili önyargılı olmayan 12 jüri üyesi ve onların yedeği 8 kişinin belirlenmesinin zor olabileceğini söylüyor.

  İnternetten açıklama yaptı

  Jüri seçiminin bir aydan uzun sürebileceği, davanın ise altı ay süreceği belirtiliyor. Kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia eden 13 yaşındaki bir çocuğun şikayeti üzerine hakkında dava açılan 46 yaşındaki pop yıldızı, suçlu bulunması halinde uzun süre hapis yatabilecek. Michael Jackson, dava öncesi internet sitesinde yayımladığı açıklamada, hakkında basında çıkan haberleri kötü niyetli olarak niteledi ve kınadı. Jackson, her Amerikan vatandaşı gibi adil bir şekilde yargılanmayı hak ettiğini belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı