GeriGündem Mich Gerber
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mich Gerber

Mich Gerber
refid:15087035 ilişkili resim dosyası

the Seed
23.06.2010
20:00

NE KADAR:Tam: 34,00 TL, Öğrenci: 19,00 TL

MICH GERBER,elektrik kontrbas
GERT STÄUBLE,
davul
FREDRIK GILLE,
perküsyon
JOY FREMPONG,
vokal

İsviçre’de Bern’de yaşayan klasik müzik eğitimli kontrbas sanatçısı ve besteci Mich Gerber, klasik müzik, avant-garde deneyimler ve teknolojinin ulaştığı noktalar arasındaki gizli köprüleri keşfediyor.

Klasik ve çağdaş arasındaki füzyon bilinci Gerber’in sanat anlayışını özetliyor. Mich Gerber, kendine özgü sampling tekniğiyle, yalın melodik kesitleri canlı performans sırasında düzenleyip, klasik müzik formları ve çağdaş ritimleri harmanlıyor. Müziğinde tekrarlar ve katmanlar kullanarak büyüleyici armoniler ve inanılmaz bir canlı performans dinamizmi yakalayan Gerber, kontrbasını vurmalı bir saz gibi kullanarak, sanki solo bir akustik bas orkestrası oluşturuyor, böylelikle enstrumanının sınırlarını zorluyor.

Her ne kadar müziği çağdaş bir duygu yaysa da kendine has sesini yaratmak için eski ton sistemlerini de incelemektedir. Orjinal bestelerindeki kutsal, soyut ve doğuya has dokunuşlar, dinleyicilerinin farklı dünyalara girmesine yol açıyor. Enstrümanının etrafında dans ederek yaptığı bedensel oyunlar, 200 yıllık kontrbasına kendi kimliği olan bir partner gibi davranan Mich’in konserlerine teatral bir hava katıyor. “Mystery Bay” ve “Amor Fati” albümleri, “The Endless String” toplaması ve José Padilla (Café del Mar), Imogen Heap (Urban Species) gibi ünlü isimlerle yaptığı ortak çalışmalarla Gerber gelecek ve geçmişi sanatın sınırsızlığı içinde buluşturuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle