Gündem Haberleri

  MHP'ye, FP'den Karakagan'lı uyarı

  Hürriyet Haber
  27.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İrticayla mücadele yasalarının görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda başlayıp, MHP'li Bayındırlık Bakanı Koray Aydın'ın ‘Din istismarı yapmak’ ve ‘Provokatörlük’ suçlamasının ardından tırmanan ‘MHP-FP kavgası’ büyüdü. FP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gören, MHP'yi ‘‘Goygoycu’’ diye nitelerken, FP'nin ağır toplarından İstanbul Milletvekili Süleyman Arif Emre de, Milli Gazete'de ‘Bozkurtların ölümü’ başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında MHP'yi eleştirdi. Gören dün düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Bir ilmiği çekilince kırk yaması dökülen partilerle polemiğe girmek istemiyoruz. Bizim meselemiz milletin meselesidir. Millete verdiği sözleri Meclis'e girince unutanlar kendi kusurlarını örtmek istiyorlarsa milletin ferasetinden korksunlar’’ dedi. Emre de, ‘Bozkurtların ölümü’ başlıklı yazıda, ‘‘18 Nisan seçimlerinde MHP'nin ikinci parti olarak Meclis'e girmesi üzerine bozkurtlar diriliyor diye ümitlenirken, hevesimiz çok sürmedi’’ diye yazdı.

  Emre, şöyle dedi: ‘‘Karakagan ve onun peşine takılanlar, liderlerinin yanlış tutumu yüzünden Çinliler karşısında Orta Asya Türklüğünü nasıl bitirdiyse, bu tarihi olaydan ibret almasını bilmeyen bir kısım MHP'liler de bu gidişle seçimlerden başarılı çıkan MHP'yi bitirecekler. Tarih tekerrür ediyor, onlar Karakaganın peşine takıldıkları gibi şimdikiler Karaoğlanın yanında yer aldıkları için bir başarıyı hezimete çevirecekler.’’

  ‘Komando’luk hakkını MHP'ye helal etti...

  Geçmiş uygulamaları ve MHP'ye yakınlığı nedeniyle ‘Komando Ayvaz’ lakabıyla tanınan DYP Erzurum Milletvekili Ayvaz Gökdemir, Kuran kursları yasası nedeniyle karşı karşıya geldiği MHP milletvekillerine, ‘‘Size hakkımı helal ediyorum’’ diyerek, kinayeli biçimde sitem etti. TBMM Genel Kurulu'nda Kuran Kursu yasası görüşülürken, MHP'liler, DYP'li Ayvaz Gökdemir'i, ‘İmzasının arkasında durmamak ve korkaklıkla’ suçlamıştı. Gökdemir, sorular üzerine, Anayasa Komisyonu'nda hazırladığı önergeye kendi isteğiyle imza veren MHP'lilerin, kendisini suçlamak yerine, ‘Benim şahsi görüşüm bu ama partimin tavrına uydum’ demesi gerektiğini ifade etti. Gökdemir, MHP grubunda ülkücü olarak kıdemi kendisiyle denk olan sadece Sadi Somuncuoğlu'nun bulunduğunu, Genel Kurul'daki konuşmasında bir anlamda onların da sözcülüğünü yaptığını belirtti. Gökdemir, hak davasının başlangıcının eskiye dayandığını, milletvekili olanlar dahil, MHP'lilerin büyük bölümünün kendi yazdıklarını okuyarak, konuştuklarını dinleyerek büyüdüğünü söyledi. Gökdemir, ‘‘Elbette sadece nutuk atmadık. İşin icraasını da yaptık. O çocuklar benim yönettiğim mekteplerde okudular. Şikayetçi değilim ama bu yüzden 40 yıldır komando diye lakap taşımak zorunda kaldım. Bunun da bir hakkı var tabii. Bu hakkı helal ettiğimi söyledim’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı