GeriGündem MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda Devlet Bahçeli konuştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda Devlet Bahçeli konuştu

MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda Devlet Bahçeli konuştu
refid:28514561 ilişkili resim dosyası

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 11. Olağan Büyük Kurultayı “Bizimle Yürü Türkiye” sloganıyla Ankara’da başladı. Saat 11.05'te salona gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Bahçeli Nevruz ateşini yakmaya geliyor" anonsuyla birlikte salonda sloganlar atıldı. Partilileri selamlayan Bahçeli, konuşma yapmak için kürsüye geldi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

"Türklük ve Türkiye sevdası ile kavrulan değerli dava arkadaşlarım. Sevgili bozkurtlarım, asenalarım. Yeni bir günde yeni bir diriliş destanı yazmak yükselen Türkiye’nin ülküsü ile yeni ümitlerle coşmak için beraberiz. Türk’ün bahar bayramında yeniden doğuş, yeniden milli doğruluş amacıyla biriz, birlikteyiz. Bugün Nevruz’un güzelliklerin merkezi olmasını diliyorum. Kucaklaşmak ve kararlılığımızı göstermek için buradayız. Türkiye’nin gözü kulağı bu salondadır. Türklüğün kalbi bu salonda atmaktadır.

MHPnin 11. Olağan Büyük Kurultayında Devlet Bahçeli konuştu


Yurdumun her köşesinden koşup gelen kutlu yürekler Ankara’ya dolup taşmıştır. Her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 11. Olağan Büyük Kurultayımızı şereflendiren her kardeşimi özlemle bağrıma basıyorum. Türkiye’nin kurtuluşu için bağımsızlık ateşi yakanlar buradadır. Kilim oldunuz gönüllerde dokundunuz. Sevda oldunuz dilden dile dolandınız, şiir oldunuz mısralarda dolandınız, bayrak oldunuz semalarda dalgalandınız tarih oldunuz yer küreye iz bıraktınız. Hoş geldiniz. Sizler yenilgiyi reddeden asaletsiniz. Biliyorum vatana ablukaya alan insan suretlerine tahammülsüzsünüz. Biliniz ki Türkiye’nin geleceği sizlere bağlıdır.

Görüyorum ki kalplere kızgın hançer gibi saplanan AKP’li yılları silmek için hazırsınız. Biliniz ki Türkiye’nin geleceği sizlere bağlıdır.

Milliyetçi ülkücü vicdanlar bizimle yürü Türkiye diye seslenmektedir. Biliniz ki bugün burada yalnız değiliz. Kutlu ecdadımızın ve şehitlerimizin ruhları ve anıları bizimledir. Bugün Türkiye’yi soyanlardan ne pahasına olursa olsun hesap sorulacağı tarihe not düşüyoruz.

'17/25 RUMUZLU ŞAHSIN UYKULARINI KAÇIRACAK'

Sesimiz Beştepe'den duyulacak, kaçak ve karanlık sarayında diktatörlük hesapları yapan 17/25 rumuzlu şahsın uykularını kaçıracaktır. Saray süsü Başbakan Ahmet Davutoğlu ve sanal hükümetinin korkulu rüyası olacaktır. Bizi duyan rüşvetçiler, hırsızlar ve Türkiye'yi dört yoldan dolandıranlar korkudan sinecek delik arayacaktır

Bizim yolumuz bellidir. Bu yolda haram yoktur. Yetim hakkına el uzatma yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur. Bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur.

Süleyman Şah ve Saygı Karakolu’nun havaya uçurup kaçanların, Çanakkale Kahramanlarından bahsetmesi yüzsüzlüktür. Bunlar için PKK’nın gölgesine sığınmak itibardır. Bunlar Çanakkale’de olsa tek kurşun atmadan vatanı teslim ederlerdi. Bunlarda milli namus yoktur, milli halsiyet kadavra halindedir. Erdoğan’a göre vatan kupon araziden farksızdır. Bize göre ise vatan namustur.

MHPnin 11. Olağan Büyük Kurultayında Devlet Bahçeli konuştu


Aziz atamız Dedekorkut soy soylamış ve demiştir ki el olma, elin olma, elden olma el olan elin olan, elini de kolunda vatanını da bayrağını da dini de namusunu da kaybedecektir.

Yurt içinde 349 yurt dışında 34 ayrı devlettin sınırları içinde bulunan 78 şehitliğimiz nasıl izan edilecektir. Madem güvenlikle ilgili riskler hat safhada ise her seferinde toprak mı vereceğiz.

'IŞİD TEHDİDİ KARŞISINDA VATAN TOPRAĞI KORUNAMAMIŞTIR'

Vatan kanla alınmıştır. Son damla kana kadar teslim edilmeyecektir. Türk millettin son ferdi şehit olmadıktan sonra düşmeyecektir. AKP ile beraber bayrak inmiş vatan gitmiş devlet dibe vurmuştur. Türkiye utanç yaşamaktadır. IŞİD tehdidi karşısında bölgenin en güçlü ordusu ile vatan toprağı korunamamıştır.

Milletçi hareket Türk milletinin duygularına tercüman olmuştur. Biz vatan kutsal milleti aziz biliriz. Milli birliğimiz üzerinde titreriz.

Geldiğimiz yerleri unutmadık göçtüğümüz toprakları hafızamızdan çıkarmadık. Vatanın tapusu şehitlerimize zimmetlidir. Milliyetçiliğimize modern karakterini kazandıran, milleti egemen kabul etmesidir. Türk milletçiliği haklı olarak yaşanmış çöküşlerden beka kaygısı yaşamaktadır. Çöken imparatorluktan devlet çıkaran Türk milliyetçiliğidir. Biten umutları tazeleyen Türk milliyetçiliğidir. Bizim milliyetçiliğimizde demokrasi vazgeçilmezdir. Irkçılığı ve otoriter sistemleri tümdün reddetmektedir. Milliyetçiliğin kötü gösterme emeli çağdaş olmanın inkarıdır.

'DİYARBAKIR'DA İHANET MEKTUPLARI OKUNMAKTADIR'

Tarihin tekerrür etmesi, travmaların bir kez daha yaşanmaması öncelikli isteğimizdir. Milleti yıkılmaz haline getiren milli kültür Türkiye’de yıkılmak istenmektedir. Milletçiliği ayaklar altına alan Erdoğan’ın çabası boşuna değildir. Ne mutlu Türk’üm sözünden çekinen Erdoğan’ın zalimlere hizmet ettiği çok açıktır. AKP’nin iktidar olduğu yıllarda birlik ve kardeşlik hukukumuz ağır bedeller ödemiştir. Nevruz bayramının kimler tarafından kundaklandığı ortadadır. Nevruz Türk coğrafyasının birlik, bolluk ve bereket simgesidir. Nevruz bir mevsimsel dönüş değil barış ve kardeşlik bayramıdır. Türk milleti Nevruz günü Ergenekon’dan çıkmıştır. Nevruz barış huzurun tohumcuklarının açtığı, kenetlenme ve kucaklaşma vesilesidir. Fakat Nevruzda hainler sokaklara çıkmaktadır. Diyarbakır’da ihanet mektupları okunmaktadır. Türk milletini varlığı ufalanmaktadır. Nevruz kirletilmektedir. Bölücü hainler Nevruz bayramını da sahiplenmektedir.

Biz yapmak için uğraşıyoruz onlar yıkmak için çırpınıyor. AKP’de bu şirlete yardım ediyor ön açıyor. Türkiye’nin geleceğini ateşe atmaya yeltenen bölücü hainler yaktıkları ateşini içinde kül olacaktır. Türkiye’nin önünü aydınlatacak ateş bugün bu salonda MHP’nin yaktığı ateş ile körüklenmektedir.

MHPnin 11. Olağan Büyük Kurultayında Devlet Bahçeli konuştu


İmralı canisin mesajı okunacakmış. Bebeklere kurşun sıkan hainin ne diyeceği günlerdir konuşulmaktadır. PKK’nın siyasi kolu, AKP’nın kopyalanmış hali gün aşırı İmralı’dadır. Türkiye pazarlık masasındadır. Öcalan ne istersen AKP’ye yaptırmaktadır. Türk milleti böylesi çürümüş iktadırı hiç görmemiştir. Terörist başının 10 maddelik metni saraylarda okunmuştur. Bölünme manifestosu ise ihanet resmilik kazanmıştır. Bu 10 madde Türkiye’nin bölünmesinin yol haritasıdır. AKP ile PKK’nın yeni demokratik cumhuriyeti bu esaslar üzerine inşa edilecektir.

'YEŞİLÇAM KALINTILARI HANGİ FİLMDE FIRILDAĞI ÇEVİRECEK'

AKP hükümeti Türkiye’nin bölünmesi için PKK ile söz kesmiştir. Yeni anayasa AKP ve PKK’nın ihanet sertifikası olacaktır. PKK silah bırakmamış silahtan vazgeçmemiştir. Buna da niyeti yoktur. İhanet müzakereleri silah tehdidi altında sürmektedir. Erdoğan başkanlık ihtirasları ile PKK’nın Türkiye’yi bölme emelleri kesiştirmiştir. 4 parçalı Kürdistan Erdoğan ve Öcalan’a çözülme şartnamesi ile ihale edilmiştir. Erdoğan’ın meydan meydan dolaşarak 400 milletvekili çığırtkanlığı yapmasını arkasında yatan zihniyet budur. Anayasa suçu işleten koltuk ve bölünme hırsıdır. Şimdi de Öcalan’ın isteği doğrultusunda izleme heyeti kurulmuştur. Bu heyet neyi izleyecek neleri seyredecektir. Sözde sanatçılar sözde gazeteciler, Yeşilçam kalıntıları, PKK’nın boğazda demlenen adamları hangi film fırıldağı çevireceklerdir.

PKK ile görüşüyorsun dediğimizde inkar yolunu tercih etmişti ancak şerefsizliğin kimin anlına yapıştığı açığa kavuştu. Doğu’da Kürt sorunu yaygarasını kopara batıda ne Kürt sorunu diye Erdoğan’dır.

Erdoğan her şey olmuştur ama bir tek Türk olamamış bir tek Türklüğü içine sindirememiştir. Bu zihniyet diyor ki Türk sadece bizim ülkemizde etnik anlam taşır. Türklüğü etnik seviyeye indiren Kürt kardeşlerimizi siz biz diye ayıran Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması talihsizliktir.

Mehmetçiğe hayatı zindan eden adam yine kılık değiştirmiş, vatanı satan kişi bir ke daha sözünden dönmüştür. Modaya uymuş, bir zaman işbirliği yaptığı çevrelere tüm günahı yüklemiştir. Erdoğan’ı her önüne gelen kandırıyorsa Türkiye batmış demektir. Onun bunu ağzına göre iş yapıyorsa Türkiye çukurda demektir. İhanet en aşağılık suçların başında gelmektedir. AKP iktidarı Türkiye’ye ihanet etmiştir.

'DEVLET DOĞUDA GÖRÜNMEZ OLMUŞTUR'

Hükümet İmralı’nın maskarası Kandil’in oyuncağı olmuştur. Bundan cesaret alan bölücü hainler iyice azmıştır. Devlet Doğu’nun bazı bölgelerinde görünmez olmuştur. Bayrak yakılmaktadır. PKK bazı bölgelerde fiili varlığını ilan etmiştir. Yol kesip kimlik kontrolü yapmışlar çadır mahkemeleri kurarak yargılama bile yapmışladır. Atatürk heykelleri yıkılmakta terörist heykelleri dikilmektedir. AKP bütün bunların karşısında sessiz ve tepkisizdir. KCK bölgede adeta egemenlik yetkileri kullanırken AKH hala güzel şeyler olacak masallarıyla Türk milletini oyalamaktadır. PKK üniversiteleri örgütlemiştir. Hükümet sessiz ve umursamazdır. Güvenlik güçleri sinmiş, terör örgütü at koşturmaktadır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun alçakça şehit edilmesinin acısı yüreklerimizdedir. Kimsenin kuşkusu olmasın ki bu kanın hesabı bir gün sorulacaktır.

Tarihte hainlerin başına ne geldiyse bugünün hainleri de bekleyen aynısı olacaktır. Türk milleti ihanete geçit vermeyecektir. Türkiye cumhuriyet tarihinin en alçak ihaneti ile karşı karşıyadır. Bölünme tehlikesi kapıdadır. Türkiye kardeş kavgasına sürüklenmekte, sözün bittiği yere gelinmektedir. Bu hesapları boşa çıkarmak için ayağa kalkmak tarihi görevdir.

Büyük Trük milletin birliği ve dirliği en değerli hazinemizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin sahibi büyük Türk milletidir. Türk milleti devletinden isminden ve milli kimliğinde vazgeçmeyecektir. Kürt kökenli kardeşlerim bu milletin ayrılmaz ve yeri dolmaz mensupladır. İmral’daki katil Kürt kökenli kardeşlerime liderlik yapmayacaktır.

AKP PKK anlaştı diye iki dilli parçalı toplum yapısına dönülmeyecektir. Etnik köken farklılıkları bahanesi ile bu çatı yıkılmayacaktır. Bunu herkes bilmeli boş hayaller peşinde koşmamalıdır.

İçimiz kan ağladı vakur duruşumuzu bozmadık. Dişimizi sıktık sabrettik ve bekledik. Ama bıçak kemiğe dayanmıştır. Demokratik anlayışımızı teslimiyetle karıştırmayın. Sorumlu duruşumuzdan meydanı boş sanmayın. Vatan ve millet aşkımızı sınamaya asla kalkışmayın.

'77 GÜN SONRAKİ SEÇİMLER VAR OLMA SEÇİMLERİDİR'

HaiN hesapları Erdoğan, Davutoğlu ve hainlerin başına yıkarız. 77 gün sonraki seçimler Türkiye milletimiz için var olma yok olma seçimleridir. Aziz milletimiz vicdanını dinleyerek karar verecektir. Türkiye hırsızlık ve yolsuzluğu teslim mi olacak yoksa hesap mı soracaktır. Türk milleti buna karar verecektir. Türkiye bölünmez bütünlüğünü koruyarak varlığını sürdürecek mi yoksa bölünerek tarihten silinecek mi. Türk milleti sandık bayında buna karar verecektir.

Aziz milletimizin önündeki seçim açıktır Ya ahlak kazanacak ya da ahlaksızlık tavan yapacaktır. Ya hırsızlık sürecek ya da huzur ve sükûnet gelecektir. Türk milleti sandık başında bunlara karar verecektir. 7 Haziran seçimleri Türkiye için son şanstır. AKP gitmezse Türkiye batacaktır.

Bunların muhafazakârlığı büyük bir aldatmacadır. Rüşvete karşı bizimle yürü Türkiye. Adaletsizliğe, ahlaksızlığı, kavgaya karşı bizimle yürü Türkiye. 1150 odalı kaçak saraya karşı bizimle yürü Türkiye. Kutuculara, kasacılara, millete küfreden havuzculara karşı bizimle yürü Türkiye. İhanete karşı bizimle yürü Türkiye. Toprağını ekemeyen çiftçilerimiz, siftah yapamayan esnaflarımız fakirliğe karşı bizimle yürüyün. Sınavlarda shakkı yenilen horlanan gençlerimiz haksızlığa karşı bizimle yürüyün.

7 Haziran’da MHP iktidardadır. Herkes hesabını buna göre yapmalı. Bizde çelik gibi yürek demir gibi bilek sarsılmaz irade yüksek ahlak şaşmaz irade yenilemeyecek yüksek ülküler vardır. Kurultayımızı katılan herkesi selamlıyorum. Türkiye ve Türk milleti için üstlendiğimiz tarihi vazifede hepinize başarılar diliyorum.

Konuşmamı bitir bitirmez döveceğim demirin gönüllerdeki pası silmenizi diliyorum…"

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle